Kolejne sparingi Victorii 1918 Jaworzno

Trwają przygotowania do piłkarskiej rundy jesiennej. W sezonie 2019/20 dwie jaworznickie drużyny stoczą boje na poziomie ligi okręgowej. Drużyna Victorii 1918 Jaworzno ani myśli zajmować dolnych pozycji tabeli ligowej.

REKLAMA

Biało-zieloni rozegrali dwa kolejne mecze na własnym boisku w Jeleniu. Trener Tomasz Kijewski póki co testuje młodych zawodników, a to nie idzie w parze z wynikami w meczach kontrolnych. W środę 24 lipca zawodnicy „Vici” podjęli u siebie MKS Siemianowiczankę. Jedną bramkę dla gospodarzy zdobył zawodnik testowany, a mecz zakończył się wynikiem 1:4.

W sobotnim spotkaniu z Niwami Brudzowice trzon drużyny stanowili zawodnicy z roczników 2001, 2002, 2003 oraz 2004. Nie brakowało też zawodników testowanych. Takie zestawienie nie pomaga w grze spójnej oraz wzajemnym zrozumieniu. W pierwszej połowie spotkania piłki często były dogrywane niedokładnie, a skonstruowanie sensownej akcji graniczyło z cudem. Piłki prostopadłe na własnej połowie, zwłaszcza te po ziemi, ułatwiały przejęcie przez napastników przyjezdnych i próbie zagrożenia bramce Victorii. Choć sytuacji przyjezdni mieli o wiele więcej niż gospodarze, to do przerwy jaworznianie schodzili przegrywając tylko dwoma bramkami. Druga połowa spotkania niewiele różniła się od pierwszej, przy czym z każdą minutą ujawniały się kolejne niedociągnięcia obu drużyn. Przed szansą na zdobycie bramki stanął zawodnik testowany gospodarzy. Ten jedenastkę zamienił na gola. Victoria 1918 Jaworzno sobotnie spotkanie przegrała 1:2.

Już w przyszłym tygodniu powinna się wyklarować sytuacja w drużynie, a trenerzy powinni ustanowić kadrę na kolejny sezon piłkarski. Przed Victorią jeszcze tylko jeden mecz kontrolny, na który już wypada stawić się podstawową drużyną. Mecz będzie zarazem pierwszą rundą Pucharu Polski. Początek spotkania z Wisłą Jankowice 3 sierpnia
o godz. 15.00.

Victoria Jaworzno – MKS Siemianowiczanka 1:4
bramka: testowany

Victoria Jaworzno – KS Niwy Brudzowice 1:2 (0:2)
bramka: testowany

jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki