Piąte urodziny GEOsfery czyli trzy światy

Pewna pani, zorientowana w temacie, twierdzi, że na pikniki sprowadza ludzi wszystko. Nas ciekawią szczegóły i na dokładkę na przykładnym pikniku. Oto 5 urodziny obchodziła GEOsfera. W sobotę 13 lipca świętowano tam hucznie.

REKLAMA

Wśród gości geolodzy z Sosnowca, którzy z polotem objaśnili nam co wspólnego ma GEOsfera z trzema światami.

Piknik relacjonowało na żywo Polskie Radio Katowice, widać uznało wydarzenie i miejsce za arcyciekawe.

Pod tężnią można było sobie poćwiczyć z panem Danielem, jak na powiedziano z grupy samej pani Ewy Chodakowskiej, bardzo znanej i cenionej pani od fitnessu. Nie zabrakło też pokazu zespołu Arue Capoeira Jaworzno, którzy zaprezentowali się w tej bardzo oryginalnej sztuce walki.

Katarzyna Pokuta tworzyła z dziećmi instrumenty upcyklingowe, czyli takie, które powstają np. z puszek z ryżem, kaszą czy żwirkiem. Policjanci prezentowali badanie linii papilarnych. Urządzono też konkurs strzelania z łuku. Niektórym wprawdzie nie udało się trafić do tarczy, ale jak sądzimy zamieszkujące okolice jaszczurki konkurs przetrwały. W grze terenowej brało udział 10 zespołów, które miały odnaleźć 7 punktów i się w terenie nie zgubić. Dodajmy, że pan Marian na nasze pytanie, co go na piknik sprowadziło, odparł, że …żona. I tak trzymać. Był to bardzo udany oryginalny piknik.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki