3 latarnie skradzione z Rynku Kultury i Rozrywki

Plac zabaw, siłownia na wolnym powietrzu i plac w formie małego amfiteatru – niedawno mieszkańcy Niedzielisk doczekali się własnego rynku.

Skradziona latarnia. fot: MZNK
REKLAMA

Kiedy Rynek Kultury i Rozrywki, bo taką nazwę nosi to urocze miejsce, został oddany do użytku, miał być miejscem spotkań i relaksu dla okolicznych mieszkańców. 

I owszem, jest. Nawet wieczorami! Od dziś na Rynku Kultury będzie trochę ciemniej. Jak się okazało – z rynku zniknęły 3 nowoczesne, wyposażone w panele solarne lampy. Łączna ich wartość to około 18 tys. złotych. Nikt nic nie wie, nikt nic nie słyszał. Po lampach zostały rozkopane fundamenty i… ciepłe wspomnienia. Sprawą lamp zajęła się jaworznicka policja.

jak czytamy w komunikacje MZNK:  Pracownicy MZNK w Jaworznie stwierdzili dzisiaj (1.08. – red.) kradzież elementów wyposażenia Rynku Kultury i Rozrywki na Niedzieliskach. Ukradziono trzy zestawy lamp z panelami solarnymi o łącznej wartości 18 tysięcy złotych. Sprawa została zgłoszona Policji. Wszystkie osoby, które mogą udzielić jakichkolwiek informacji na temat tej kradzieży prosimy o zgłoszenie tego KMP w Jaworznie.

Z obcowania z kulturą i rozrywką zawsze można wynieść coś cennego – dla jednych będą to nowe doświadczenia, dla innych… parkowe lampy. Wolimy tych pierwszych.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki