Rajd rowerowy „Uwolnić od zapomnienia”

Rajdy rowerowe z zasady mają same zalety, poprawiają nastrój, polepszają zdrowie, można poznać innych rowerowych fascynatów. Do bardzo pożytecznych zaliczyć można rajd rowerowy „Uwolnić od zapomnienia”. To oryginalny pomysł Grupy Rowerowej Niepokonani Jaworzno, którą w organizacji rajdu wspiera Jaworznicka Inicjatywa Narodowa.

REKLAMA

Po raz drugi zaproszono na rajd szlakiem jaworznickich miejsc pamięci. W drogę w niedzielne południe – 11 sierpnia – wyruszyło kilkudziesięciu żądnych wrażeń rowerzystów.

Przy okazji okazało się, że rowerowa koszulka to wyjątkowo dobre miejsce na przypomnienie pewnej rzadko używanej nazwy. Wprawdzie trochę w dolnych partiach koszulki ale nazwa Makaszów świetnie widoczna.

Walorem rajdu jest to, że rowerzyści nie przemkną niczym strzała przed każdym z pomników, ale zatrzymają się i posłuchają przygotowanych okolicznościowych prelekcji.

Na dokładkę jeden z rowerzystów postanowił podczas rajdu posłuchać muzyki patriotycznej z filmu „Czas Honoru”. To taka podwójna dawka patriotyzmu, a tego nigdy za wiele. Rajd więc zaliczyć należy do bardzo ciekawych.

Organizatorzy przewidują dwie godziny rajdowych atrakcji, ale był też jeden maruda, który skwitował, że on to pewnie dotrze do celu przed północą. Wszystkim rajdowcom należało życzyć szerokości.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki