Strażacy pokazali nowe wyposażenie

W czwartkowe popołudnie, na specjalnie przygotowanym spotkaniu, strażacy OSP Osiedle Stałe i OSP Ciężkowice pochwalili się nowym sprzętem, który uzupełnił ich wyposażenie.

REKLAMA

Wśród nowego wyposażenia strażaków znalazły się m.in. piły, agregaty prądotwórcze, hydrauliczne nożyce, deski transportowe czy torby ratownicze.

Od czasu oficjalnego przekazania sprzęt wprowadzony został do stałego wyposażenia załóg. Ochotnicza Straż Pożarna poza indywidualnymi działaniami jest wsparciem dla strażaków zawodowych, stąd na jakiekolwiek braki w wyposażeniu pozwolić sobie nie można.

Pieniądze na sprzęt dla jaworznickich strażaków pochodzą z funduszy Ministerstwa Sprawiedliwości. W czasie spotkania mówił o tym Marcin Kozik, przedstawiciel ministra Zbigniewa Ziobry oraz ministra Michała Wosia.

Chciałoby się życzyć strażakom, by tego sprzętu nie musieli korzystać wcale, lub bardzo rzadko. Niestety, codzienności pisze własne scenariusze, a kiedy już potrzebne będą specjalistyczne narzędzia, niech będą one najwyższej jakości.