REKLAMA

Czy tapety na ścianę są jeszcze modne? Właściwie najtrafniej jest powiedzieć, że do mody powracają. Nie przypominają przy tym kompletnie deseni, które pamiętamy z lat 90., z naszych dziecięcych pokoi lub sypialni rodziców. Dzisiaj mamy do dyspozycji zupełnie inną jakość produktu, a przy okazji także szeroki wachlarz wzorów i materiałów.

1. Tapety na ścianę w pokoju

2. Tapety do kuchni i łazienki

3. Tapety w korytarzu

Z jednej strony materiał, z którego wykonane są tapety na ścianę przekłada się na względy estetyczne. Z drugiej: determinuje ich przeznaczenie. Nie każda tapeta sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

Tapety na ścianę w pokoju

Decydując się na takie rozwiązanie w pokoju, musimy mieć na względzie przeznaczenie danego pomieszczenia. O ile w sypialni osób dorosłych sprawdzą się nawet najdelikatniejsze, jednowarstwowe warianty papierowe, o tyle w obszarze pokoju dziennego czy królestwa maluchów musimy przygotować się na większe wyzwania. W przypadku, gdy dana ściana nie jest narażona na uszkodzenia czy zabrudzenia, możemy kierować się wyłącznie estetyką, jeśli jednak ryzyko istnieje, wybierzmy produkt bardziej trwały. Powinna być to co najmniej tapeta dwuwarstwowa. Najlepiej, gdy w specyfikacji producent wprost wskazuje na możliwość mycia zabrudzonej powierzchni. Na pieknetapety.pl znajdziemy szeroki wybór, dzięki któremu wybierzemy najbardziej adekwatny produkt.

Tapety do kuchni i łazienki

To, że tapeta salon potrafi odmienić nie do poznania, nie jest specjalnie nową informacją. Zaaranżowanie w ten sposób kuchni nie jest aż tak oczywistym wyborem. Tymczasem tapeta zamiast kafli na ścianach dodaje pomieszczeniu dużo uroku. Koniecznie jednak musimy pamiętać o dodatkowych wyzwaniach, jakie pojawiają się w przypadku takiego wykorzystania materiału. W łazience pojawić się powinny przede wszystkim tapety odporne na działanie wody oraz wilgoci. Mogą to być produkty wykonane z winylu czy włókna szklanego. Takie można też wykorzystać w kuchni, gdzie pojawia się dodatkowe ryzyko zabrudzenia, uszkodzeń mechanicznych, działania wysokiej temperatury, a nawet przypalenia.

Tapety w korytarzu

Tapety sprawdzą się również w korytarzach i holach. W tym przypadku najlepszym wyborem będą bardziej odporne na uszkodzenia materiały. Głównym ryzykiem jest tu zarysowanie czy naddarcie zastosowanej tapety, trwałość jest więc priorytetem. Oczywiście, względy estetyczne także są ważne. W przedpokojach z powodzeniem sprawdzi się imitacyjna tapeta cegła lub tapeta kamienna ściana.

 

Dostępne dzisiaj na rynku tapety są istotnym elementem dekoracyjnym. Ponadto są trwałe, wykonane z wysokiej jakości materiałów, a umiejętnie dobrane dodadzą uroku każdemu wnętrzu.

 
 

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki