W sobotnie popołudnie gospodarze gościli wymagającego rywala z kompletem punktów – Zatorzankę Zator. Victoria po zwycięstwie nad liderem – Niwą Nowa Wieś chciała udowodnić jaworznickiej publiczności, że z meczu na mecz forma rośnie i kolejne 3 punkty zostaną w Jaworznie.

REKLAMA

Gospodarze bramkę mogli stracić już w pierwszych minutach spotkania. Po wykonaniu cornera piłka powędrowała na głowę napastnika gości, a ten skierował ją w stronę bramki. Tylko przytomna interwencja piłkarza Victorii zażegnała jej utracie. Gra w pierwszej połowie spotkania przeważnie toczyła się w środku pola. Obie drużyny stworzyły nieliczne sytuacje, ale do szczęścia brakowało odrobiny precyzji. Akcja prawą stroną boiska w wykonaniu Jakuba Żmudy przyniosła korzyść w postaci bramki dopiero w 42. min. Po rajdzie między zawodnikami Zatorzanki, Żmuda celnie dośrodkował w pole karne, a tam w doskonałej pozycji znalazł się Mariusz Suwaj, który kapitalnym strzałem pod poprzeczkę zdobył swojego czwartego już gola w tym sezonie. Victoria schodziła na przerwę, prowadząc 1:0.

Druga połowa to koncert w wykonaniu Victorii. W 62. min Żmuda podwyższył wynik spotkania na 2:0. Już 15 minut później w objęciach całej drużyny został Mateusz Barnaś, który strzelił kolejną bramkę dla drużyny. Ozdobą spotkania było kolejne trafienie Żmudy. Z 18. metra zawodnik doskonale uderzył piłkę, posyłając ją w prawy róg. Zatorzanka także w przekroju całego spotkania miała swoje sytuacje, ale na przeszkodzie stawał bramkarz Victorii – Dawid Madeja. Drużynie przyjezdnej brakowało również wykończenia. W przekroju całego spotkania Victoria zasłużyła na zwycięstwo i dopisała do tabeli kolejne 3 punkty.

Następny mecz Victoria 1918 Jaworzno rozegra na wyjeździe z Nadwiślaninem Gromiec. Początek spotkania w najbliższą sobotę o godz. 17:00.

Victoria 1918 Jaworzno – Zatorzanka Zator 4:0 (1:0)
Suwaj 42′, Żmuda 62′, 84′, Barnaś 78′

Victoria: Madeja (GK), Palian (67′ Łyp), Wesecki, Gembala, Musiał (88′ Nowak), Barnaś, Suwaj, Śliwiński, Leś (76′  Orawski), Gajda (88′ Wróbel), Żmuda (Wojewoda)
Trener: Kijewski Tomasz .

Zatorzanka: Lichański (GK), Makuch, Baluś  (80′ Hajduk), Kwiatkowski (67′ K. Celej), Wożniak (M. Żmuda), Stefaniak, Leszczyński, Balonek, Stanek (A.Celej )
Trener: Folga Piotr

sędziowali: M. Kudela (s.gł.)  K. Dudek , I. Wojas (Wadowice)

jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki