Własna wędzarnia ogrodowa? Jak najbardziej!

Posiadanie grilla to jedno, ale coraz więcej osób decyduje się na domową wędzarnię, dzięki której można przygotować na świeżym powietrzu wyśmienite mięsa, wędliny, sery czy ryby. Jeśli ktoś lubi czuć smak i aromat wędzonej żywności, ale nie chce kupować chemicznych wytworów ze sklepu, to jak najbardziej warto rozważyć inwestycję w taką ogrodową wędzarnię. Posiadanie grilla to jedno, ale coraz więcej osób decyduje się na domową wędzarnię, dzięki której można przygotować na świeżym powietrzu wyśmienite mięsa, wędliny, sery czy ryby. Jeśli ktoś lubi czuć smak i aromat wędzonej żywności, ale nie chce kupować chemicznych wytworów ze sklepu, to jak najbardziej warto rozważyć inwestycję w taką ogrodową wędzarnię.

 

 

Dlaczego warto mieć własną wędzarnię w ogrodzie?

Jest wiele korzyści przemawiających za tym, aby zainwestować we własną wędzarnię ogrodową. Jest to jednorazowa inwestycja na długie lata. Za jej pomocą można przyrządzić swoje ulubione dania, w zależności od swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Nie trzeba chyba nikomu mówić o znaczeniu prozdrowotnym. W domowej wędzonce nie znajdą się żadne niepożądane substancje typu sztuczne konserwanty i aromaty. Za dobrej jakości żywność wędzoną trzeba sporo zapłacić i zwykle na próżno jest jej szukać w popularnych dyskontach. Świeżo wędzona kiełbasa czy ser wyróżniają się niezwykłym smakiem i aromatem. Wędzarnie ogrodowe – https://grillpal.pl/kategoria-produktu/wedzarnie/ cenione są także za swoje walory estetyczne. Jest to nie tylko profesjonalny sprzęt, ale i pewnego rodzaju ozdoba ogrodowa. Produkty wędzone są odporne na psucie, gdyż tego typu obróbka termiczna wydłuża ich okres przechowywania. Posiadają one stabilną konstrukcję, a wyposażenie pozwala na przygotowanie dobrej jakości wędzonej żywności.

Za pomocą wędzarni ogrodowej można przygotować żywność trzema metodami. Wędzić można na zimno, czyli w temperaturze nieprzekraczającej 22 st. C, co trwa od kilku godzin do kilkunastu dni. Wędzenie na ciepło odbywa się w temperaturze poniżej 45 st. C i trwa 4-24h. Z kolei wędzenie na gorąca wiąże się z obróbką termiczną w temperaturze sięgającej do 90 st. C i jest to najkrótsza z dostępnych metod wędzenia. Warto też zaznaczyć, że na smak i kolor wadzonej żywności duży wpływ ma to, jakiego rodzaju drewna użyjemy. Przykładowo drewno z jabłoni nadaje owocowy posmak, a drewno klonu słodki smak. Uniwersalne jest drewno olchy, które sprawdza się do wędzenia wszystkich rodzajów mięsa i ryb.

agencja

Recent Posts

Obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczyste obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się na Rynku w Jaworznie. Przedstawiciele…

20 godzin ago

Z czym nosić mokasyny na grubej podeszwie?

Mokasyny damskie to jeden z mocnych modowych trendów, które utrzymują się od wielu sezonów. Nic…

1 dzień ago

Obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Jaworznie

W Jaworznie odbędą się uroczystości związane z 233. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenia rozpoczną…

2 dni ago

Pożar przy ul. Mysłowickiej

Pożar w okolicy ul. Mysłowickiej w Jaworznie. Paliły się tamtejsze nieużytki. Informację o pożarze dyżurny…

2 dni ago

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – czy jaworznianie świętują?

My Polacy szczególnie lubimy wszelkie święta patriotyczne. Nic więc dziwnego, że 2 maja świętujemy wespół…

2 dni ago

Prezydent Silbert zaprosił na spotkanie radnych opozycji

Opozycyjni radni KO zostali zaproszeni na spotkanie z prezydentem Silbertem. Skład Rady Miasta po wyborach…

2 dni ago