„Aktywne Dzielnice” w Dąbrowie Narodowej

Może się wydawać, że wrześniowe sobotnie popołudnie najlepiej spędzić na obiadku u teściowej lub drzemiąc w ulubionym foteliku. Ale nie – są tacy mili amatorzy innych atrakcji, którzy z wielką chęcią odwiedzają wszelkie pikniki. Takich spotkaliśmy na pikniku MCKiS z cyklu „Aktywne Dzielnice”. Tym razem 7 września piknik zagościł w Dąbrowie Narodowej.

REKLAMA

Każdy ma własne ulubione piknikowe propozycje, innymi słowy nie wszystkich sprowadza to samo za wyjątkiem spotkania dawno nie widzianych sąsiadów.

Program pikniku bardzo był różnorodny, nawet poczytano fragmenty nowel włączając się w Narodowe Czytanie. Na scenie zaprezentowało się wielu miłych artystów.

Wśród piknikowych atrakcji w Dąbrowie Narodowej zaproponowano pokaz szkolenia psów. Można się było więc dowiedzieć jaki jest pies dobrze szkolony i czy oby na pewno nasz taki jest.

Zdziwienie budził tzw. piasek kinetyczny do ręcznego formowania figur. Można było poznać tajniki origami i makramy, za sprawą pań nauczycielek z SP nr 8. Tuż obok w „Uszatym świecie” zdobiono opaski kolorowymi uszami i czółkami. Gdyby na pikniku pojawił się socjolog lub może etnograf pewnie byliby zachwyceni tym, jak piknik integruje społeczność dzielnicy.

Z perspektywy pikniku Dąbrowa Narodowa jawi się jako niemal przykładna dzielnica z miłymi sąsiadami i dobrymi pomysłami na wspólną zabawę.

1 KOMENTARZ