Od soboty trwały prace związane z usunięciem awarii oraz jej skutków w przepompowni ścieków na ul. Batorego w Jaworznie.

REKLAMA

W czwartek wieczorem Wodociągi Jaworzno Sp.z.o.o poinformowały, że awaria została usunięta.

W informacji czytamy: Nasi pracownicy włożyli w to zadanie dużo serca, zaangażowania i kilka nieprzespanych nocy. Udało się i oficjalnie możemy poinformować, że od godz. 19:30 przepompownia tłoczna ścieków przy ul. Batorego działa i pracuje w swoim normalnym, automatycznym trybie.

Przez cały okres prowadzonych prac, udało się nam także utrzymać zakorkowany przelew burzowy, tak aby do rzeki Przemszy nie trafiały żadne ścieki. 

Przypomnijmy, że niedawno w Warszawie a teraz w Jaworznie do neutralizacji ścieków, które wskutek awarii dostawały się do rzeki, wykorzystano specjalistyczny sprzęt ozonujący wodę. Warto dodać, że jaworznicka maszyna ozonująca brała udział właśnie w niedawnej akcji ozonowania wody w Wiśle.

Niezwłocznie po stwierdzeniu awarii powołano sztab kryzysowy, a na miejscu pojawiły się beczkowozy, które wywoziły nieczystości bezpośrednio do oczyszczalni. Tak było też w poniedziałek rano, kiedy kolejne samochody wypompowywały zawartość uszkodzonego zbiornika.

foto: Wodociągi Jaworzno

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki