Przestępcy próbowali wyłudzić pieniądze

Aż 5 zgłoszeń o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka” otrzymali w miniony weekend jaworzniccy policjanci.

REKLAMA

Funkcjonariusze zgłoszenia otrzymywali z terenu całego miasta. Wszystkie brzmiały niemal identycznie – „ktoś podszywa się pod mojego wnuka lub wnuczkę i chce ode mnie pieniędzy”.

Jak informuje policja – sposób działania sprawców jest podobny. Najpierw dzwonią, podając się za członka rodziny. Tłumaczą zmieniony głos chorobą lub wzbudzają poczucie winy w starszej osobie, z powodu tego, że go nie poznaje.
Proszą o pożyczenie dużej sumy pieniędzy. Zazwyczaj pieniądze mają zostać wykorzystane w celu pokrycia szkód po wypadku drogowym.

Jeżeli metoda „na wnuczka” nie skutkuje, oszuści podszywają się nawet pod funkcjonariusza policji.

W maju 2019 roku Przestępcy podszywający się pod funkcjonariuszy policji, pod pretekstem fikcyjnego wypadku drogowego, którego sprawcą miał być wnuk starszej kobiety, mieszkanki Jaworzna, chcieli wyłudzić od niej kwotę 200 tys. złotych. Wówczas, kobieta na umówione telefonicznie spotkanie przyszła ćwierć kwoty, resztę miała wypłacić w banku. Kobieta nie straciła swoich oszczędności jedynie dzięki przytomności umysłu i niebywałej odwadze przypadkowo napotkanego mężczyzny, który zapobiegł przekazaniu pieniędzy oraz zatrzymał jednego z wyłudzaczy.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ