Wszystko wskazuje na to, że MZDiM Jaworzno nie jest zainteresowany publikacją wyników badań jakości wody.

REKLAMA

We wtorek, na podstawie treści publikowanych przez urzędników w ich miejskich fanpage’ach oraz listu, który otrzymaliśmy od naszego czytelnika, przyjrzeliśmy się kwestii zakończenia sezonu działania Wodnego Placu Zabaw na Plantach.

Z urzędniczego przekazu wynikało, że „woda była brudna, bo było ciepło i użytkownicy pobrudzili”, więc Plac został zamknięty.

Zlecono jednak szczegółowe badanie laboratoryjne wody pobranej na Wodnym Placu Zabaw, które wskazało, że woda skażona została pałeczkami ropy błękitnej. Urzędnicy plac zamknęli, ale o wynikach badań nie poinformowali. Zapytaliśmy więc, co było tego powodem. –

W zapytaniu, z którym zwróciliśmy się do urzędników (na podstawie Ustawy o dostępie do informacji publicznej) pytaliśmy:

Dzień dobry,
Zwracam się z uprzejmym pytaniem o ostatnie badanie stanu jakości wody Wodnego Placu Zabaw, przed jego zamknięciem: (próbka pobrana 26 sierpnia)
– jaki był wynik badań jakości wody?
– czy wynik badań potwierdził obecność niebezpiecznych dla zdrowia bakterii, wirusów lub substancji?
– czy wynik badań miał bezpośredni wpływ na wcześniejsze zamknięcie placu?
– gdzie i kiedy opublikowane zostały wyniki badań?
– czy Zarządca Wodnego Placu Zabaw informował użytkowników Placu o ewentualnych zagrożeniach?

W odpowiedzi od urzędników czytamy: Wszelkie informacje możecie Państwo znaleźć na profilach społecznościowych. Podobnie jak odnośną procedurę.
Resztę narracji możecie Państwo spokojnie opisać i wymyślić we własnym zakresie, zresztą zgodnie z dotychczasową „tradycją”. 

Zanim dostaliśmy „odpowiedź” od pani rzecznik, urzędnicy na fanpage’u MZDiM umieścili taki oto obrazek. 


Kto „nie używa Google`a”? No własnie szybko można to zweryfikować: 


Nie wiemy, kto prowadzi fanpage MZDiM w mediach społecznościowych, ale bardzo lubimy tam zaglądać. Czas na przepychanki jest, na zaklinanie rzeczywistości jest, na „fochy” też jest. Nie zmienia to jednak faktu, że wyników badań i ostrzeżenia o skażeniu wody pałeczkami ropy błękitnej jak nie było, tak nie ma. I nadal nie wiadomo dlaczego.

przeczytaj też: 

List od czytelnika: “Wodny Placu Zabaw znów był skażony?”

 

Wodny Plac Zabaw zamknięty przez bakterie ropy błękitnej!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki