Zorganizuj ślub w stylu rustykalnym

REKLAMA

Sielankowy klimat, nastrojowe oświetlenie, dekoracje sprawiające, że wnętrze zyskuje przytulną aurę, a także nabiera wiejskiego uroku… tak zwięźle można opisać styl rustykalny. To jeden z najczęściej pojawiających się nurtów dekoracyjnych na polskich weselach i wcale nie powinien dziwić ten fakt, ponieważ zabawa w takiej aranżacji jest jeszcze bardziej przyjemna. Oprawa weselna inspirowana XIX-wieczną wsią zapadnie w pamięci wszystkim gościom.

Najważniejsze cechy stylu rustykalnego

Drewno, ciepłe barwy, naturalne tkaniny i organiczne motywy należą do cech charakterystycznych nurtu rustykalnego. Rozważając przygotowania do wesela w stylu rustykalnym należy brać pod uwagę to, że dominuje w nim prostota i skromność. Wszystkie elementy i dodatki muszą tworzyć spójną całość i tak np. wyposażenie sali najlepiej, gdy wykonane jest z drewna, wówczas idealnie koresponduje z detalami dekoracyjnymi wykonanymi z tego samego surowca.

Obowiązkowo, na weselu o charakterze rustykalnym, muszą pojawić się kwiaty i oczywiście najlepiej wykorzystać te, które kojarzą się z wsią. Rodzime rośliny przywodzą na myśl wiejską idyllę oraz podkreślają romantyzm wydarzenia. Delikatne światło świec podkreśli ich urok, w związku z tym pomyśl o ciekawym wyeksponowaniu punktów świetlnych np. ustawiając je na surowych plastrach drewna.

Dodatki, których nie może zabraknąć

Umiejętne dobranie dekoracji weselnych to nie lada wyzwanie i warto skupić się zarówno na ich walorach estetycznych, jak i praktycznych. Jednym z przydatnych rekwizytów weselnych będą drewniane pudełka na obrączki i na koperty, dzięki którym strona organizacyjna stanie się łatwiejsza do opanowania. Wspominając o akcesoriach wykonanych z drewna, nie można pominąć księg gości, podziękowań dla rodziców czy drewnianych napisów na stół Pary Młodej. Te urocze drobiazgi wskażą miejsce gościom weselnym, dzięki czemu unikniecie zamieszania. Na weselu w stylu rustykalnym nie może zabraknąć tortu, który jest jedną z głównych atrakcji. Warto zatem zadbać o jego oryginalną dekorację przy czym sprawdzi się fantazyjny i oczywiście drewniany topper na tort.

Zapraszamy do odwiedzenia carpentry-shop.pl, gdzie znajdziecie produkty drewniane tworzone z duszą.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki