Jaworznianie biegli w XI Silesia Marathon

W niedzielę 6 października wystartował po raz kolejny Silesia Marathon. W tegorocznej, jedenastej już edycji zawodnicy mogli ścigać się również w Ultra Maratonie oraz Silesia Półmaratonie. W głównym biegu jaworznianka trzecia wśród pań.

REKLAMA

Metę, usytuowaną na Stadionie Śląskim, jako pierwszy minął Kipmoletich Evams Tamui z Kenii. Najlepszy maratończyk pokonał dystans w czasie 02:21:31

 

Na starcie nie mogło zabraknąć reprezentantów miasta Jaworzna. Najlepszą zawodniczką na dystansie maratońskim okazała się Patrycja Włodarczyk z JKLA Jawor. Włodarczyk zjawiła się na mecie jako 3. wśród pań, a 2. w swojej kategorii. Jej miejsce w ogólnej klasyfikacji to 34. z czasem 02:59:02. Forma Patrycji Włodarczyk nie maleje. Przypomnijmy, że nie tak dawno biegaczka została Mistrzynią Europy Masters w Wenecji na dystansie 10000 km, tym samym obroniła wynik sprzed dwóch lat.

 

 

Najliczniejszą grupą jaworznickich biegaczy był KB MCKiS Jaworzno. Zawodnicy biegli w Maratonie oraz Półmaratonie. W tym pierwszym najlepszym okazał się Mariusz Kiljan z czasem 03:21:15. W swojej kategorii Mariusz Kilian był 38., a w klasyfikacji ogólnej 136. W Półmaratonie najlepszy z Klubu Biegacza okazał się Mateusz Głowacz. Z czasem 01:22:46 zajął 35. miejsce w klasyfikacji ogólnej, a 22. w swojej kategorii wiekowej. Lepszym od niego okazał się reprezentant PPI Systemy Grzewcze z Jaworzna – Daniel Żurawik, który ogólnie zajął 9. miejsce z czasem 01:15:13.

Dzień wcześniej odbył się Minimaraton RMF, w którym wystartowała Paulina Gaj z Jaworzna. Dystans 4,5 km pokonała w czasie 00:16:32, co dało jej 3. miejsce wśród pań.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 

Wyniki zawodników z KB MCKiS Jaworzno można podejrzeć tutaj.
Tutaj znajdują się wszystkie wyniki XI Silesia Marathonu.

jargal

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki