Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Studium Dziennikarskiego tegoż uniwersytetu. Nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 16.

REKLAMA

Była redaktorem działu kulturalnego „Dziennika Polskiego” i współwydawcą dodatku „Student”. Pracowała jako dziennikarz gazety „Tydzień w Jaworznie” i jako redaktor w lokalnym tygodniu „Jaworzno 24” oraz portalu o tej samej nazwie.

Autorka powieści obyczajowej –„Księżyc nad Świtezią” wydanej w 2013r. Współzałożyciel i główny copywriter portalu multirodzice.pl – docierającego do ponad 13 tysięcy czytelników. Autorka ponad 400 tekstów publicystycznych o tematyce szeroko pojętego rodzicielstwa.

Agnieszka właśnie wydaje swoją drugą książkę. Po „Księżycu nad Świtezią” przyszedł czas na „Topielicę ze Świtezi” – powieść obyczajową odwołującą się do bogatej mitologii słowiańskiej z romantycznym wątkiem w tle. Premiera powieści to 29 października bieżącego roku, książka dostępna jest już jako zapowiedź w większości dobrych księgarni z Empikiem na czele. Największym sukcesem na polu twórczym jest dla Agnieszki Kaźmierczyk podpisanie umowy na wydanie „Topielicy ze Świtezi” w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie w tłumaczeniu na język angielski. Premiera za granicą planowana jest na 2020 rok. W marcu z kolei ukaże się już w Polsce kolejna powieść – również nawiązująca do demonologii Słowian – „Klątwa Sióstr”.

Agnieszka mówi o sobie, że gdyby tak bardzo nie kochała swojej pracy z młodzieżą, miałaby wreszcie czas, żeby na poważnie zająć się pisaniem. Tymczasem przed komputerem niszczy swój wzrok nocami, kiedy lekcje dla jej uczniów są przygotowane, sprawy wychowawcze zamknięte, a córki śpią.

Największą pasją jaworznianki są podróże. Najwspanialsze wspomnienia przywiozła z Izraela, Kuby i Tajlandii. Do tej ostatniej pragnie wrócić, gdy tylko córki będą skłonne podróżować samolotem dłużej niż dwie godziny. Ci, którzy znają Agnieszkę dobrze, wiedzą, że najbardziej na świecie uwielbia dobre jedzenie, a tajski pad thai jest jej daniem popisowym.

Niczego w swoim życiu by nie zmieniła, bo – jak mówi – ma ogromne szczęście do ludzi, których spotyka na swojej drodze. Spełniona w życiu zawodowym i prywatnym nie zamierza spocząć na laurach, ale stale się rozwijać, w czym pomaga jej głowa pełna pomysłów i optymistyczne spojrzenie na świat.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki