Centrum Jaworzna zostało gruntownie przebudowane. Prace związane z przebudową przystanków komunikacji miejskiej w Centrum już się zakończyły. Zwieńczeniem tych prac było uruchomienie neonu Jaworzno. To miejsce ma szansę stać się nową wizytówką naszego miasta. Materiał wykonano w ramach programu INFORME 2.0

REKLAMA

Dodatkowo Planty w tym roku zostały wzbogacone o dodatkowe instalacje. Wszystko to pięknie wygląda w nocy. Publikujemy zdjęcia z drona.

Otoczenie Galerii Galena zmieniło się nie do poznania. Przebudowano nie tylko najbliższe otoczenie galerii, ale także dodano nowe miejsca przestrzeni publicznej jak Planty czy Centrum Przesiadkowe wraz z nowymi przystankami w Centrum. Nocne zdjęcia z drona robią ogromne wrażenie.

Centrum zyskało nowe przystanki komunikacji miejskiej, które zdobi neon z napisem Jaworzno. Jednak nowe wiaty przystankowe to jedynie wisienka na torcie, którym jest Centrum Integracji Transportu z miejscami na 300 rowerów oraz zapleczem sanitarnym i sklepikami. Kolejnym punktem w planach jest uruchomienie miejskiego roweru. Jednak na to, musimy jeszcze poczekać.

Pisaliśmy o tym:

Rower miejski pojedzie, ale nie teraz

Planty oraz Plac Wodny to obecnie główna atrakcja ścisłego centrum miasta. Nieużytki terenowe przebudowano w tłumnie odwiedzaną przestrzeń publiczną. W tym roku Plac Wodny ulokował się również na 2 miejscu prestiżowego plebiscytu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2019.

Pisaliśmy o tym:

Drugie miejsce Wodnego Placu Zabaw w prestiżowym konkursie

Jak podobają wam się nocne zdjęcia Centrum z drona?

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ