Jesienne Koncerty Organowe

Jesienne Koncerty Organowe – To V edycja w Parafii p.w. Narodzenia NMP w Jaworznie-Długoszynie.

REKLAMA

Część 1

Część 2

Część 3

Część 4

 

Najbliższy koncert wykonają dla nas Justyna Bachowska i Wojciech Wantulok. Poznajmy artystów.

JUSTYNA BACHOWSKA
– sopran – edukację artystyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzyczne I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie w klasie fletu poprzecznego, następnie ukończyła z wyróżnieniem naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach w klasie śpiewu solowego, a w 2001 roku – również z wyróżnieniem – studia na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. Henryki Januszewskiej. Występowała na wielu festiwalach muzycznych w Polsce i zagranicą, współpracowała m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Śląską Orkiestrą Kameralną, Landesjugendorchester Rheinland-Pfalz oraz z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”. Współpracowała z wybitnymi dyrygentami: m.in. Janem Wincentym Hawelem, Jackiem Mirosławem Błaszczykiem, Janem Staniendą, Klausem Arpem, Massimiliano Caldim. Jej repertuar obejmuje zarówno liczne cykle pieśni, jak też partie solowe w dziełach oratoryjno-kantatowych oraz partie operowe – m.in. Fiordiligi w Cosi fan tutte W. A. Mozarta i Mimi w Cyganerii G. Pucciniego.
W swoim dorobku posiada nagrania telewizyjne, radiowe i CD.

Prowadzi także działalność dydaktyczną jako nauczyciel śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach.

WOJCIECH WANTULOK
Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej dr. hab. Szymona Bywalca, prof. AM.
Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I st. i II st. w Cieszynie.
Zwyciężył w III Konkursie Utworów Fortepianowych w Katowicach oraz zdobył wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Pianistów im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie.
Podczas studiów dyrygenckich współpracował z orkiestrami takimi jak: Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna im. Karola Szymanowskiego, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Orkiestra Muzyki Nowej, Śląska Orkiestra Kameralna oraz Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna Archetti.
Dokonał szeregu prawykonań dyrygując zespołami kameralnymi oraz Orkiestrą Muzyki Nowej. W trakcie studiów pełnił funkcję asystenta dyrygenta podczas wykonania III Audycji Andrzeja Krzanowskiego, zaś we wrześniu 2018 roku pełnił funkcje asystenta dyrygenta podczas wykonania V Audycji – meta opery Andrzeja Krzanowskiego w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz na festiwalu Warszawska Jesień. Wraz z Duo Vitare oraz Orkiestrą Kameralną Miasta Jaworzna Archetti dokonał prawykonania utworu Double Concerto Mauro Godoy Villalobos.
Asystował również Rubenowi Silvie podczas pracy z Akademicką Orkiestrą Dętą oraz przygotował Chór Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach do realizacji opery W. A. Mozarta Czarodziejski Flet.
W 2015 roku uczestniczył w kursach dyrygenckich wraz z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej prowadzonych przez prof. Rafała Jacka Delektę, w 2017 roku brał udział lekcji mistrzowskiej Juozasa Domarkasa, zaś w 2018 roku uczestniczył w warsztatach dyrygenckich prowadzonych przez prof. Marka Pijarowskiego.
Od 2018 roku jest nauczycielem przedmiotów ogólnomuzycznych, a w 2019 roku został dyrygentem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Szymanowskiego działającej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach. W roku szkolnym 2018/2019 prowadził również orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu.
W latach 2009-2011 pełnił funkcję organisty podczas ewangelickich nabożeństw w kaplicy pw. Św. Jadwigi Śląskiej przy Zamku Prezydenta RP na Zadnim Groniu w Wiśle. Od czerwca 2015 roku pełni funkcję głównego organisty w Kościele Jezusowym w Cieszynie, gdzie jest również dyrektorem artystycznym festiwalu Koncerty Wyższobramskie.
Był stypendystą Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach dla najlepszych studentów.

Zapraszamy serdecznie miłośników muzyki kameralnej, muzyki organowej, a także gospel.

W tym roku gościć będziemy:
➡️Justynę Bachowską – sopran ?
➡️Wojciecha Wantuloka – organy ?
➡️Daniela Strządałę – organy ?
➡️Jacka Woźnicę – skrzypce ?
➡️Józefa Urbanika – organy ?

Repertuar zadowoli nawet najbardziej wybrednych melomanów.

Koncerty:
☑️ 5 października
☑️ 12 października
☑️ 19 października

o godzinie 17:45.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki