Serdeczne gratulacje dla Praktyki Stomatologicznej dr n. med. Tatiany Jamróz-Szłapy za zajęcie 1 miejsca w tegorocznej edycji prestiżowego plebiscytu Orły Stomatologii.

REKLAMA

Po raz kolejny gabinet ten okazał się najlepszym gabinetem w Jaworznie według ogólnopolskiego rankingu, a także odznaczył się na tle ogólnopolskim;. 2 miejsce w Jaworznie zajął gabinet stomatologiczny G-dent, a 3 miejsce piastuje Stomatologia Siewniak.

Ekstrakcje i Jaworznicka klinika bez bólu

Do gabinetu często przychodzą Pacjenci, którzy zaniedbali swój uśmiech, a co za tym idzie- zdarza się, że spotykają się z propozycją usunięcia zęba, co przeważnie wiąże się z przerażeniem Pacjentów- a czy powinno?

Oczywiście, najlepszym sposobem uniknięcia ekstrakcji jest właściwa profilaktyka- lepiej zapobiegać niż leczyć- dla nas i dla portfela. Wskazaniem do ekstrakcji są: zęby z nieodwracalnym stanem zapalnym miazgi i tkanek twardych, niewystarczająca ilość tkanek zęba po leczeniu kanałowym uniemożliwiająca odbudowę zęba, niedrożność kanałów zęba, stany chorobowe przyzębia- w takich przypadkach zęby nie są mocno osadzone w zębodołach, ale rozchwiane, co może prowadzić do samoistnego wypadania zębów. Zaleca się ekstrakcje w przypadkach nawracających stanów zapalnych tkanek przyzębia i gdy korzenie zęba znajdują się poza zębodołem. Zdarza się, że do zabiegu ekstrakcji wskazaniem jest leczenie ortodontyczne. Usunięcia zębów bywają też spowodowane bijatykami, wypadkami itd.- wtedy usuwamy połamane, pęknięte, rozchwiane zęby. Oczywiście staramy się zawsze zachować swoje zęby, dlatego ekstrakcja jest ostatecznością i tak naprawdę zawsze jest na nią czas, a my staramy się zrobić wszystko, w granicach rozsądku, żeby jej uniknąć.

Jak wygląda taki zabieg?

Zabieg zawsze wykonujemy w znieczuleniu. Według tradycyjnej metody przy użyciu odpowiednich narzędzi zrywamy więzadła wokół zęba, a następnie przy pomocy kleszczy powodujemy zwichnięcie zęba. Aby rozchwiać zęba wykonujemy odpowiednie ruchy ekstrakcyjne charakterystyczne dla danego zęba, następnie wyjmujemy zęba z zębodołu, oczyszczamy dokładnie zębodół z wszelkich odłamków i pozostałych fragmentów kości ze stanem zapalnym. W wypadku ekstrakcji chirurgicznych konieczne jest dłutowanie, czyli usuniecie kości otaczającej ząb. Rana zostaje zaszyta i opatrzona. Często jak rozmawiam z Pacjentami, przyznają, że sam zabieg nie jest tak męczący jak rekonwalescencja. Po usunięciu zęba jest rana jak w każdym innym przypadku, pamietajmy o tym. Rana goi się u jednych dłużej u drugich krócej- jest to kwestia indywidualna i na gojenie się rany ma wpływ wiele rzeczy- ogólny stan zdrowia jak i stan w jakim był ząb przed ekstrakcją. Nasz gabinet dołączył do ogólnopolskiego programu Klinika bez bólu i na ten moment jest jedynym gabinetem w Jaworznie objętym tym projektem. Do projektu należy tylko około 150 klinik w całej Polsce. Zabiegi ekstrakcji nie będą już wykonywane tylko tradycyjnie, a również przy użyciu nowoczesnego sprzętu piezzotome cube LED. Usuniecie zębów będzie się odbywało przy wykorzystaniu ultradźwięków. Jest to nowatorska metoda, która wiąże się ze zwiększeniem bezpieczeństwa ekstrakcji, oszczędzeniem tkanek otaczających ząb, skróceniem czasu gojenia się rany i obrzęku poekstrakcyjnego, a także mniejszą bolesnością zabiegu jak i późniejszego gojenia się rany. Filmiki, wywiady ze specjalistami z całego świata, którzy opracowywali i wdrażali piezzotome cube oraz dokładny opis sprzętu, już wkrótce zobaczą Państwo na naszej stronie. To duży krok dla stomatologii w naszym mieście, który pozwoli nam wprowadzić stomatologię na wyższy poziom.

Praktyka dentystyczna dr n. med. Tatiana Jamróz Szłapa, ul. Spacerowa 1, Jaworzno; tel. 609 956 057

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki