Pierwsza przegrana siatkarzy MCKiS-u Jaworzno

W sobotnim meczu w ramach 5. kolejki Krispol
I Liga siatkówki mężczyzn MCKiS Jaworzno podejmował u siebie Mickiewicza Kluczbork. Gospodarze zdołali ugrać tylko jeden set, tym samym dobra passa MCKiS-u została przerwana.

REKLAMA

Choć to drużyna z Jaworzna zdobyła punkt na otwarcie seta, to dalsza rozgrywka nie była po myśli gospodarzy. Przeciwnicy szybko przejęli prowadzenie i po skutecznych zagrywkach prowadziła już 3:1. Dobra gra w obronie i kontrataki pozwoliły jaworznianom na wyrównanie wyniku i odzyskanie prowadzenia. Mickiewicz stawia bloki i zdobywa kolejne punkty. Błędy w przyjęciu piłki przez gospodarzy skutkują kolejną utratą punktów. Choć MCKiS po akcjach Dębskiego i Kowalczyka doprowadził do ponownego remisu, to ostatecznie w końcówce partii to siatkarze z Kluczborka stawiając skutecznie bloki wygrywają partię 26:24.
W drugiej odsłonie mocno protestował Mariusz Syguła – trener MCKiS-u. Nie zgadzał się stanowczo z decyzją sędziego, za co został ukarany kartonikiem koloru czerwonego. Jaworznianie nie potrafili skutecznie atakować. Tymczasem takiego problemu nie mieli zawodnicy Mickiewicza, tym samym pewnie wygrali tą część do 22.
Już w trzecim secie jaworznianie bronili kilka piłek setowych, ale zdołali przedłużyć starcie. W grze na przewagi świetnie serwował Dębski, a Borończyk i Polański stawiali bloki, utrudniając ataki przyjezdnych.
Choć jaworznianie dobrze radzili sobie w zagrywce, a i bloki stawiane przez nich przynosiły coraz więcej punktów, to goście już nie mogli zmarnować przewagi, jaką ugrali po trzech setach. Kluczbork świetnie atakował, czego nie można było powiedzieć o drużynie gospodarzy. MCKiS Jaworzno ostatecznie przegrywa 4. partię meczu do 22, tym samym przegrywa całe spotkanie 1:3.

Po ostatniej kolejce Jaworzno z 9 punktami zajmuje 3. miejsce w tabeli I ligi mężczyzn. Następne spotkanie na wyjeździe. MCKiS Jaworzno zagra z ZAKSĄ Strzelce Opolskie.

MCKiS Jaworzno – Mickiewicz Kluczbork 1:3
(24:26, 22:25, 27:25, 22:25)

MVP: Artur Pasiński

jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki