Satori Jaworzno z medalami w turniejach Ju-jitsu i Judo

Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno zakończył kolejny weekend udanymi startami w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu oraz w Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików w Judo. Zawodnicy reprezentujący jaworznickie barwy prowadzeni przez trenera Łukasza Proksę, zaprezentowali wysoką formę i odnosząc wiele zwycięstw zdobyli kilkanaście medali.

REKLAMA

Katowicka hala sportowa MOSiR w sobotę 12 października była gospodarzem pierwszego w nowym sezonie turnieju w ramach Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. W zawodach organizowanych przez Śląski Związek Ju-jitsu startowało ponad dwustu zawodników z kilkunastu klubów z całej Polski. Jaworznianie rywalizujący w konkurencji fighting oraz newaza oddali serce na macie tocząc wiele widowiskowych walk i zdobywając liczne medale. Na pierwszych miejscach uplasowali się Dominik Wojcieszak kat. -73kg, Hanna Kałuża kat. -57kg,, Adela Niciarz kat. -48kg, Dawid Machna kat. -46kg, Adam Łąka kat. -30kg oraz Zuzanna Potocka-Dalka kat. -16kg. Drugą lokatę zajęła Zofia Machna kat. -26kg natomiast na trzecim stopniu podium uplasowali się Małgorzata Budniok kat. -63kg, Aleksander Olszówka kat. -45kg, Szymon Kałuża kat. -34kg, Adam Barański kat. -38kg oraz Alan Wściubiak kat. -22kg. Tuż za podium na czwartej lokacie rywalizację zakończył Miłosz Królczyk kat. -26kg.

W hali sportowej MOSiR w Sosnowcu w niedzielę 13 października odbył się drugi po wakacyjnej przerwie Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. Do rywalizacji w olimpijskiej dyscyplinie przystąpiło ponad trzystu sportowców reprezentujących kilkadziesiąt klubów z całego kraju. Kolejny złoty medal dla Jaworzna wywalczył ambitny i niezwykle waleczny Alan Wściubiak w kat -18kg. Trenera Łukasz Proksę bardzo cieszy postawa na macie jego podopiecznych oraz to, że w kolejnych turniejach pojawiają się debiutujący zawodnicy, godnie reprezentujący barwy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno. Gratulujemy medalowych pozycji i życzymy kolejnych sukcesów.

źródło: Satori Jaworzno