Sprzedaż części do zamiatarek

#lan# Aktion saubere Stadt Annaberg. Im Bild: Einsatz Kehrmaschine auf der großen Kirchgasse.
REKLAMA

Zamiatarki drogowe oraz chodnikowe, to maszyny, które wykonują niezwykle przydatna dla całego społeczeństwa prace.

 

Jaką jest utrzymywanie chodników i dróg w należytej czystości. Maszyny te tak samo, jak każda inna psują się lub ulegają awarii, wtedy też niezbędna jest ich naprawa, a także zakup odpowiednich części do zamiatarek, które umożliwia ich ponowne uruchomienie. Dlatego coraz częściej można spotkać serwisy i sklepy oferujące sprzedaż części do zamiatarek,a także ich naprawę, a nawet wypożyczenie. Niewiele z nas docenia pracę osób, obsługujących zamiatarki, jednak jest ona niezwykle ważna. To dzięki niej ulice i chodniki, nie toną w śmieciach. 

Różnice między zamiatarka chodnikowa a drogową.

Warto wiedzieć, że większość zamiatarka zbudowanych jest na podwoziach samochodów ciężarowych. Zamiatarki chodnikowe, w porównaniu od tych dedykowanych do czyszczenia dróg, są nieco mniejsze, by móc swobodnie poruszać się po wąskich chodnikach. Pomimo jednak różnicy w wyglądzie. Oba te rodzaje pojazdów komunalnych można podzielić przede wszystkim na dwa typu pod względem ich działania.

Zamiatarki ssące, a elewatorowe

Pierwszym rodzajem zamiatarek, są modele ssące. Składające się przede wszystkim z obrotowych szczotek, które zamiatają wszelkiego rodzaju nieczystości, w kierunku kanału ssącego. Dmuchawy zasysającej, która zasysa zamieciony brud. Budowa tego typu maszyny nie mogłaby się także obyć bez kontenera na zanieczyszczenia, w którym gromadzone są zassane śmieci. Dodatkowo zamiatarki ssące mogą zostać wyposażone jeszcze we frez, pomagający usunąć uporczywe zanieczyszczenia przylegające do powierzchni ulicy lub chodnika. Jak także polewarki i zmywarki rozpylające strumień wody, na powierzchni. Zapobiegając powstawaniu zbyt dużego zapylenia ulic.

Drugim rodzajem zamiatarek są zamiatarki elewatorowe, które w dużym stopniu różnią się pod względem usuwania i przechowywania zanieczyszczeń. W tych modelach nie ma także dmuchawy ssać. Zanieczyszczenia są natomiast zamiatane za pomocą walcowatej szczotki, na przenośnik ułożony, równolegle do niej. Następnie śmieci za pomocą przenośnika są transportowane do zbiornika.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki