O tym, jak wszechstronnym warzywem, bo zarówno zdrowym, smacznym jak i przepięknie pomarańczowym jest dynia, miały okazję w dniu 17.10.2019r, przekonać się przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 17 w Jaworznie -Szczakowej.

W tym dniu nie można było nie zauważyć wyjątkowości tego święta i towarzyszącej mu jesiennej atmosfery. Rodzice zadbali o to, by dzieci miały na sobie energetyzująco pomarańczowe ubrania, a także pomysłowe akcesoria i gadżety z podobiznami dyń. Wszyscy prezentowali się wspaniale!
Podczas obchodów Dnia Dyni nie mogło zabraknąć wielu atrakcji.
Były to między innymi konkursy sportowe, takie jak dyniowe kręgle, lub dyniowy slalom przeszkód, a także coś dla małych artystów, czyli praca plastyczna, którą chętne dzieci mogły udekorować i wymalować zgodnie ze swoją wizją wesołej dyni.
Wszystkie te zajęcia były przeplatane ulubionymi utworami muzycznymi najmłodszych. Tańcom i pląsom w rytm dyniowych przebojów nie było końca. Na zakończenie każde dziecko otrzymało garść pestek tego słodkiego warzywa, które są przy okazji bardzo smaczne i zdrowe – są bogatym źródłem wielu składników odżywczych. Z pewnością to radosne święto na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników zabawy, zarówno kochanych przedszkolaków jak i ich wychowawczyń. Dominika Kmiotek
- REKLAMA -
Zewnętrzne linki