Policjanci z jaworznickiej drogówki, wspierani przez mundurowych z prewencji i referatu antynarkotykowego, rozpoczęli akcję pod nazwą „Znicz 2019”. Działania te skierowane są przeciwko nietrzeźwym kierowcom oraz kierującym pod wpływem środków odurzających.

REKLAMA

W działania zaangażowany był także przewodnik psa szkolonego do wyszukiwania narkotyków Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Do działań zorganizowanych przez jaworznicką policję w miasto wyjechało sześć dodatkowych patroli. Akcja zorganizowana była w godzinach porannych w rejonie trzech wytypowanych szkół średnich mieszczących się na terenie miasta. Zadaniem policjantów było wykrycie przedmiotów i środków, których posiadanie jest nielegalne, pochodzących z przestępstwa lub mogących służyć do jego popełnienia. Pies Tilia ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach szkolony do wyszukiwania narkotyków pomagał mundurowym nie tylko podczas kontroli drogowych, ale odwiedził jedną ze szkół średnich. Podczas porannych działań policjanci nie zatrzymali kierowcy, który zdecydowałby się jechać na „podwójnym gazie” czy pod działaniem narkotyków. Podczas kontroli w szkole Tilia nie wskazała ucznia mogącego posiadać przy sobie środki narkotyczne. W czasie działań przebadano na zawartość alkoholu 700 kierujących.

foto: Śląska Policja