Zgoda Byczyna traci pozycję lidera

fot. Przemysław Marczewski / futmal.pl
REKLAMA

W sobotę 26 października LKS Zgoda Byczyna zagrała mecz na wyjeździe z LKS Start Kamień. Choć byczynianie stawiani byli w roli faworyta spotkania, to do domu nie udało się przywieźć choćby jednego punktu.

REKLAMA

W spotkaniu ze Startem zabrakło kilku znaczących zawodników i być może to spowodowało, że piłkarze Zgody tym razem nie kontrolowali w pełni przebiegu gry, i choć bramki strzelali, to jednak mniej niż gospodarze. Pierwsze minuty były wyrównane, ale już w 16. minucie broniący Kawala puszcza piłkę po strzale Pytki. Kilka sytuacji na strzelenie bramki w pierwszej połowie miały obie drużyny, ale to Kalinowski wykorzystał błąd obrony przeciwników i celnie posłał piłkę przy słupku, tym samym wyrównał wynik. W drugiej połowie to przyjezdni zdobyli jako pierwsi gola, który padł po stałym fragmencie gry. Z wolnego piłkę w pole karne wrzucił Siewniak, a sytuację wykorzystał Zieliński. Zgoda przez chwilę mogła cieszyć się z prowadzenia. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Uderzona piłka tylko obiła poprzeczkę bramki gospodarzy, tym samym wynik chwilowo pozostał bez zmian. Już dwie minuty po tej sytuacji Celej uderzył z dystansu, nie dając szans na obronę przez Kawalę. To nie jedyne gole, które padły w tym meczu. Na nieszczęście przyjezdnych dwie kolejne bramki padły po zagraniach Startu Kamień. W 72. minucie Czech, po podaniu od Celeja, posłał piłkę między słupki bramki Zgody. Już w doliczonym czasie jeszcze Bulanda postawił kropkę nad „i”, tym samym Start Kamień ograł dotychczasowego lidera chrzanowskiej A klasy 4:2.

Po niekorzystnym wyniku dla jaworznickiej drużyny, Wolanka Wola Filipowska wykorzystała sytuację i po wygranym meczu w Alwerni awansowała na pozycję lidera.

Start Kamień – Zgoda Byczyna 4:2 (1:1)
Pytka 16’, Kalinowski 31′, Zieliński 55′ Celej 65’, Czech 72’, Bulanda 90+1’

Start Kamień: Dzierwa – Panek Grzegorz, Czechowski, Wołek, Kozioł (Panek Tomasz 46′), Pytka, Celej (Nastałek 90′ ), Kuglin (Bulanda 80′), Czech, Panek Paweł, Koszycki

Zgoda Byczyna: Kawala – Zieliński, Jaromin Tomasz, Jaromin Paweł (Rogalski 77′ ), Krawczyk, Bartyzel, Siewniak, Kempka, Boś, Ostachowski, Kalinowski

kartki: G. Panek, P. Jaromin

sędziowali: B. Krawczyk, K. Mucha, P. Opala

Autorem zdjęcia jest Przemysław Marczewski, dzięki uprzejmości www.futmal.pl

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki