3. Światowy Dzień Ubogich we Wspólnocie Betlejem. Zaprasza ksiądz Mirosław Tosza!

„Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” – ta maksyma przyświecała będzie tegorocznym obchodom Światowego Dnia Ubogich we Wspólnocie Betlejem.

REKLAMA

Ten szczególny, zainicjowany przez papieża Franciszka czas ma m.in. uwrażliwić społeczeństwo na potrzeby i przede wszystkim – problemy osób ubogich.

W tym roku od 14 do 17 listopada dom Wspólnoty Betlejem stanie się centrum dydaktycznym i warsztatowym, ale również miejscem spotkań i wspólnych dyskusji.

W planie m.in. wspólne gotowanie z Markiem Zarembą Gotuj zdrowo – Smakuj życie – znanym polskim kucharzem i dietetykiem, którego będą wspierać mieszkańcy i goście Betlejem oraz bp Grzegorz Kaszak, miłośnik włoskiej kuchni. Ponadto spotkanie z Tomkiem Szabelką (Szabelka Natural Cut Team) i jego fryzjerskim Teamem

Wszystkie wydarzenia będą otwarte dla gości. Pełny plan i opis wydarzeń związanych z jaworznickimi obchodami 3. Światowego Dnia Ubogich znaleźć można na stronie internetowej Stowarzyszenia Betlejem – betlejem.org oraz na profilu facebookowym.