REKLAMA

Imiona zagraniczne dla chłopców są coraz bardziej powszechne w Polsce. Obecnie bardzo popularne jest dawanie nowo narodzonym chłopcom imion o bardzo starym, wręcz archaicznym polskim pochodzeniu, lub wręcz odwrotnie, daje się imiona pochodzące z zagranicy. Mimo dostępnych odpowiedników w rodzimym języku pozostawia się wersję z obcego kraju, ponieważ w takiej wymowie imię brzmi bardziej nowocześnie i unikatowo. Popularne jak i unikatowe imiona dla chłopców różnią się w zależności od czasów, w których żyjemy.

Angielskie imiona dla chłopców i najpopularniejsze imiona dla chłopców

Częstym zjawiskiem jest nadawanie imion zagranicznych dla chłopców pochodzenia angielskiego takich jak

· Max,

· Owen,

· David,

· Jack,

· Oliver.

Z tego kraju wywodzi się znaczna większość zagranicznych imion, które są nadawane w Polsce małym dzieciom. Na drugim miejscu, są na pewno imiona pochodzące z Włoch i Hiszpanii. Przykładem mogą być:

· Ugo,

· Alessandro,

· Roberto,

W polskim języku nie brzmią szczególnie. Wypowiedziane na przykład po włosku nabierają ciekawszego brzmienia, kojarzą się z południowym temperamentem i elegancją włoskich mężczyzn.

Nietypowe imiona dla chłopców

Jedne z najbardziej nietypowych, znanych w Polsce imion zagranicznych dla chłopców to

· Armando,

· Elio,

· Worf,

· Soren,

· Milos,

· Lorenzo.

Nietypowe są również obecnie imiona odnoszące się do wiary w Boga. Są to

· Bogurad,

· Bożydar,

· Boguchwał.

Częstym zjawiskiem są również falowe nawroty mody na pewne imiona, które potem stają się już zupełnie niemodne. Dlatego często imiona starszych ludzi, dla następnego pokolenia, są dziwne i nieatrakcyjne, a po latach odzyskują dawną popularność.

Popularne imiona dla chłopców

Świeżo upieczeni rodzice często nie mogą zdecydować się na konkretne imiona zagraniczne dla chłopców. Z pomocą przychodzą strony internetowe jak swiat-rodzicow.pl, gdzie znajdziemy listę popularnych imion, opinie o imionach i ich znaczenie. Dowiemy się o ofertach sklepów, gdzie kupić książkę zawierającą wszystkie imiona z poszczególnych krajów, a także pomoże nam zdecydować się na konkretne imię zagraniczne dla chłopca.