Jaworznicki oddział TOZ-u ogłosił latem konkurs fotograficzny „Zwierzęta duże i małe na wakacjach”. Konkurs był zdaniem publicznym współfinansowanym przez Urząd Miasta w ramach akcji „Zwierzęcy świat oczami małego artysty”. Na konkurs wpłynęło 71 prac, od dzieci i dorosłych. W konkurs zaangażowały się cztery szkoły podstawowe: SP nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi na Podłężu, SP nr 14 na Borach, SP nr 16 na Podwalu i SP nr 20 w Byczynie.

REKLAMA

Celem konkursu, jak mówi Gabriela Wróbel, inspektor jaworznickiego oddziału TOZ- u, jest informowanie o tym, jak można spędzić wakacje ze swoim pupilem. To również promowanie prowadzonej od 2007 r. kampanii „Nie porzucaj”, której celem jest uświadomienie społeczeństwa jak cierpią porzucane zwierzęta, które bezgranicznie ufają właścicielom i nogą zrozumieć dlaczego zostały porzucone.

Konkurs zamknięto 16 października. Nagrody wręczone zostały 15 listopada w redakcji „Co tydzień”. Uroczystość prowadziła Gabriela Wróbel, inspektor jaworznickiego TOZ-u. Przed wręczeniem nagród mówiła o tym, jak uchronić zwierzaki przed wakacyjnym porzuceniem.

Można więc zabrać pupila na wakacje, zostawić go u rodziny, znajomych czy sąsiadów, można opłacić opiekuna lub na czas wyjazdu pozostawić pupila w hoteliku dla zwierząt. – Konkursowe fotografie – mówiła Gabriela Wróbel  – są dowodem na to, że spędzanie wakacji z pupilem jest możliwe i wtedy zarówno my jak i nasz zwierzak jesteśmy szczęśliwi.

Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymały książki o zwierzętach, albumy na fotografie, kalendarze, artykuły kreatywne i gadżety TOZ-u. Podczas tego miłego spotkania nagrodzeni i wyróżnieni opowiadali o swoich pupilach, które uwiecznili na konkursowych fotografiach.

Agata Szafrańska i Gabriela Wróbel

I m. przyznano Agacie Szafrańskiej z kl. III b SP nr 16 za fotografię ”Wakacje z pieskiem”, na niej znalazł się Toro, który podróży nieco się boi, najdalej dotarł z właścicielami nad polskie morze.

Marta Wróbel i Gabriela Wróbel

II m. powędrowało do Marty Wróbel, lat 12, uczennicy SP nr 16. Fotografię podpisano ”Luna też wyjeżdża ze mną na wakacje”. Luna lubi wyłącznie podróże koleją, najdalej podróżowała w Góry Świętokrzyskie.

Michał Dudek z tatą

III m. otrzymał Michał Dudek z kl. II a SP nr 14. Fotografię zatytułował „Stefan na wakacjach”. Jego Stefan lubi ludzi, podróże, najdalej dojechał z właścicielami nad morze.

Maja Mierzejewska

Przyznano także cztery wyróżnienia. Otrzymali je:

Maja Mierzejewska z kl. III b SP nr 20 za fotografię Tosi w różowym kapelusiku, która lubi się bawić i rozrabiać na podwórku. Najdalej Tosia dojechała nad polskie morze.

Tosia Ziętek

Tosia Ziętek  z kl. V d SP nr 7 sfotografowała małą Maję, która uwielbia spać, podróżowała w polskie góry,

Dominik Strugała

Dominik Strugała z kl. V b SP nr 7 zrobił zdjęcie Reksowi i Sabie, Reks wyjątkowo lubi spać a Saba lubi mu w tym towarzyszyć,

 

Jakub Zamorski

Jakub Zamorski z kl. IV b., fotografię zatytułował „Już jesteśmy spakowane Nela i Tulia”, to dwa kotki, które nie lubią podróżować i na wakacje nie jeżdżą, Tuli lubi pudełka i wszelkie zabawy, mruczy jak traktor – mówi mama Kuby, Nela zaś uwielbia polować.

Alicja Toporek

Przyznano także nagrody i wyróżnienia dla dorosłych.

I m. nagrodzono Alicję Toporek za fotografię „Lusi w Krakowie”, Lusi pochodzi ze schroniska, uwielbia jeździć samochodem, najdalej dotarła do Tarnowa, lubi spacery po lesie i bieganie przy rowerze,

Agnieszka Czopik

II m. powędrowało do Agnieszki Czopik za fotografię Ramzesa nad morzem, piesek lubi pływać, zwiedził już cala Polskę i Tatry Słowackie, akurat 15 listopada świętował 10 urodziny,

 

Monika Zwarzany i Zuzia

III m. otrzymała Monika Zwarzany za fotografię „Wakacje nad jeziorem”, na niej Zara i pięcioletnia Zuzia, Zara pochodzi z Holandii, uwielbia jeździć samochodem.

Wyróżnienie otrzymała Mariola Porwit, która sfotografowała swego małego pupila wśród skał.

Natan Pawłowski

Dodatkowo przyznano nagrodę specjalną za rysunek, nagroda powędrowała do Natana Pawłowskiego z kl. III SP nr 16. Autor powiedział: każdy piesek zasługuje na szczęście, tak więc, jak na rysunku, wygląda zadowolony piesek.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, zwierzakom serdecznie ściskamy łapki. Ela Bigas

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki