Jaworznicka policja informuje, że rozpoczęła się policyjna akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Nie zabijaj – Jedź bezpiecznie!”. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym, że nieprzestrzeganie przepisów to czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki.

REKLAMA

Policja apeluje o świadome i odpowiedzialne zachowanie oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych. Przekraczanie dozwolonych prędkości, jazda po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem — zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin.

Policja apeluje o przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, uprzejmość i cierpliwość, zwracanie uwagi na innych uczestników ruchu drogowego. To wszystko spowoduje, że korzystanie z dróg będzie lepsze zarówno fla Ciebie, jak i innych uczestników ruchu.

Policja przypomina również, że obecna pora roku potęguje zagrożenie bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Zgodnie z przepisami, kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności i ustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

 

1 KOMENTARZ

  1. Oczywiście że kierowcy maja stosować się do przepisów ale czy piesi nie podlegają przepisom?Dlaczego bez przerwy napomina się kierowców?Pieszy przechodząc przez jezdnie ma również zachować szczególną ostrożność. Gdzie się podziały stare dobre nawyki które nam wpajano od dzieciństwa?Przechodząc przez jezdnię najpierw się zatrzymaj.Popatrz w lewo, w prawo, jeszcze raz w lewo i gdy nic nie jedzie albo pojazdy się zatrzymają przechodź zdecydowanym krokiem na drugą stronę.