O sprawie nożownika z Jaworzna pisaliśmy już wczoraj. Dzisiaj jaworznicka policja podała nowe informacje na temat sprawy.

REKLAMA

Zaatakowane osoby są na chwilę obecną w stanie dosyć dobrym, ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Od wczoraj pracujemy nad ustaleniem przyczyn zaatakowania członków rodziny, śledztwo nadzoruje bezpośrednio komendant, jesteśmy w stałym kontakcie z prokuratorem. Cały czas zbieramy dowody – powiedział Michał Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

-Z relacji świadków, czyli najbliższej rodziny, wynika, że nastolatek zaatakował ich z niewiadomych jeszcze powodów. Sięgnął po nóż i zaczął kolejno atakować domowników – matkę, brata i babcię. Napastnika obezwładnili ojciec z dziadkiem, którzy w czasie ataku przebywali w innym pomieszczeniu – kontynuuje Michał Nowak z jaworznickiej policji.

Na chwilę obecną wiemy, że sprawca miał w wydychanym powietrzu ponad 1 promil alkoholu. Została pobrana mu krew, w celu sprawdzenia obecności innych środków odurzających – kończy Michał Nowak.

Jak udało nam się ustalić, napastnik mieszka w okolicy ul. Chełmońskiego.

Policja poinformowała, że rodzina napastnika nie ma założonej niebieskiej karty. Jutro mężczyzna ma trafić do prokuratury, gdzie może usłyszeć zarzut potrójnego usiłowania zabójstwa.

Od godzin porannych na miejscu pracują dziennikarze z ogólnopolskich mediów.

Materiały są nadawane na żywo w stacji TVN24

Nastolatek zaatakował nożem matkę, babcię i brata

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki