Waldemar Wierzycki, oskarżony o organizację nielegalnego zgromadzenia, którym miała być akcja „Światełko dla Nauczycieli na jaworznickim rynku” z kwietnia tego roku, został uniewinniony.

REKLAMA

Przypomnijmy, że akcja „Światełko dla Nauczycieli na jaworznickim rynku” odbyła się w kwietniu tego roku jako wyraz poparcia dla strajkujących nauczycieli. Waldemarowi Wierzyckiemu, jako domniemanemu organizatorowi, został postawiony zarzut organizacji nielegalnego zgromadzenia. Problem w tym, że sam pan Waldemar uważał się jedynie za mediatora, a całe „zgromadzenie” za spontaniczny ruch mieszkańców.

Sprawa wreszcie znalazła swój koniec – Waldemar Wierzycki został oczyszczony ze wszystkich zarzutów. Poniżej możecie przeczytać jego oświadczenie.

„Światełko dla Nauczycieli na jaworznickim rynku. 17.04.2019 – 29.11.2019 – finał. W zamian za to, że mieszkańcy Jaworzna wsparli pracowników oświaty i nauczycieli, którzy domagali się o swoje słuszne postulaty, to mediatora, który przemawiał na niniejszym spotkaniu spotkała restrykcja w postaci oskarżenia go o organizację rzekomo nielegalnego zgromadzenia. Na szczęście w dniu 29 listopada 2019 roku sąd wykazał się roztropnością i mając na uwadze dobro i prawdę uniewinnił go z domniemanych zarzutów. W związku z powyższym Pan mediator pragnie szczególnie podziękować Panu adwokatowi Bartłomiejowi Piotrowskiemu z Kancelarii Piotrowscy z Katowic. Panu Pawłowi Bańkowskiemu, jaworznickim rodzicom i przedsiębiorcom oraz wszystkim, którzy wspierali pracowników oświaty i nauczycieli w tym trudnym dla nich czasie”.

Zapalą na Rynku światełko dla nauczycieli

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki