Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 18-latkowi, który targnął się na członków swojej rodziny z nożem w ręku.

REKLAMA

W sobotę 23 listopada około 17:30 w domu podejrzanego doszło do awantury, w trakcie której 18-latek zaatakował kuchennym nożem swoją matkę, 12-letniego brata oraz babcię.

Ofiary nożownika z ranami kłutymi i ciętymi głowy i rąk trafiły do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W efekcie szoku pourazowego pomocy medycznej potrzebował też dziadek sprawcy. 18-letniego nożownika obezwładnił ojciec, a następnie policjanci przetransportowali go do policyjnego aresztu.

W poniedziałek podejrzany zeznawał w jaworznickiej Prokuraturze Rejonowej, gdzie usłyszał potrójny zarzut usiłowania zabójstwa, za co resztę życia może spędzić w więzieniu.

Jak informuje prokurator Jacek Nowickiod dnia 25 listopada Sąd Rejonowy uwzględnił wniosek Prokuratury Rejonowej o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Na pewno podejrzany będzie badany psychiatrycznie i na pewno będzie też przeprowadzone badanie toksykologiczne krwi pobranej od podejrzanego w chwili zatrzymania.

Jak potwierdziło badanie przeprowadzone w chwili zatrzymania – 18-latek był pod wpływem alkoholu.

więcej na ten temat: 

Zarzut potrójnego usiłowania zabójstwa dla 18-letniego nożownika. Grozi mu dożywocie.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki