W urzędzie nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, a przed urzędem trwa protest!

Zgodnie z zapowiedziami o godzinie 9:00 w sali obrad Urzędu Miejskiego rozpoczęła się nadzwyczajna sesja rady miejskiej.

REKLAMA

W spotkaniu z prezydentem oraz radnymi biorą udział protestujący uczniowie jaworznickich szkół, rodzice oraz nauczyciele przeznaczonych do likwidacji lub relokacji szkół. Przed urzędem cały czas trwa też protest.

Wiadomość o nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej spotkała się z bardzo szybką reakcją społeczności szkolnych oraz mieszkańców. Od kilku dni w szkołach odbywają się spotkania z przedstawicielami władz. Rodzice podsumowują je krótkim – z tego nic nie wynika.

Transmisja na żywo z obrad Rady Miejskiej:

Rodzice i uczniowie protestują przed urzędem miejskim. Transmitujemy na żywo

Swoje stanowisko zdążyli też zmienić sami urzędnicy, którzy twierdzą, że ewentualna relokacja szkół jest jedynie luźną propozycją, a spowodowana jest prognozowanymi możliwym problemami z uzupełnieniem liczebności przyszłych klas nauczania początkowego. To jednak nikogo nie przekonuje. Co więcej – część mieszkańców proponuje nawet własne rozwiązanie sytuacji. Niestety, nieco radykalne. 

Pomimo niesprzyjającej pory, przypomnijmy, że radni wnioskowali o rozpoczęcie spotkania o godzinie 16:00, sala obrad Urzędu Miejskiego wypełniła się po brzegi. Czy rozmowy z prezydentem i radnymi rządzącej koalicji uspokoją uczniów i rodziców? Przekonamy się już za kilka godzin.

Transmisje można oglądać tutaj.

Ciąg dalszy sesji RM

Opublikowany przez Jaw.pl – Jaworznicki Portal Społecznościowy Piątek, 22 listopada 2019

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki