Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie informuje, że w mieście przeprowadzona została zmiana dotycząca funkcjonowania sygnalizacji świetlnej na wszystkich jaworznickich skrzyżowaniach.

REKLAMA

Na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach będzie działać teraz przez całą dobę. Jak twierdzi MZDiM Jaworzno, „zmiana przyczynić ma się do poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg”. Sygnalizacja działa w nowym trybie od 28 listopada.

Zmianę skomentował na swoim prywatnym profilu na Facebooku Tomasz Tosza, wicedyrektor MZDiM Jaworzno:

„Sygnalizacja świetlna w Jaworznie działa od dziś w trybie kolorowym całą dobę nawet w miejscach gdzie nie ma przejść dla pieszych. Ta zmiana jest po to, żeby nie doszło już do takich zdarzeń jak w maju ubiegłego roku, kiedy w nocy zginęła prowadząca samochód osobowy gdy zignorowała znak stop i wjechała bezpośrednio pod ciężarówkę skręcając w lewo z Lipowej na Trasę Śródmiejską. Sygnalizacja działała wtedy w trybie żółtym migającym. Zarówno ofiarą jak i sprawca byli spoza Jaworzna. Ciężarówka jechała w nocy 37 km/h za szybko”.

foto: Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki