REKLAMA

Zakup biżuterii srebrnej oznacza dla nas dosyć duży wydatek, warto więc wiedzieć, czym kierować się w trakcie wyboru właściwych ozdób. W dzisiejszych czasach biżuteria stała się nierozłącznym dodatkiem stylizacji wielu kobiet. Zakłada się ją na różne okazje, a w sklepach i hurtowaniach z biżuterią dostępnych jest wiele rodzajów biżuterii wykonanej ze srebra. To świetny dodatek modowy wykorzystywany przez różnych projektantów. Ważne jest to, aby biżuterię dobierać świadomie, a w trakcie kupna brać pod uwagę parę istotnych czynników, dzięki temu będziemy cieszyć się wygodą noszenia wybranej przez nas oraz jej niewątpliwym urokiem. W sklepach znajdziemy różne modele łańcuszków, bransoletek, broszek, kolczyków czy pierścionków wykonanych ze srebra, możliwości jest zatem wiele. Dobrze jest postawić na uniwersalne i ponadczasowe propozycje, dzięki którym naszą biżuterię dopasujemy do każdej stylizacji.

Biżuteria srebrna a rodzaj dekoltu

Przy dobieraniu rodzaju biżuterii, nie bez znaczenia jest typ dekoltu w danej stylizacji. Dekolt dobrze jest ozdobić biżuterią, niezależnie od tego, czy mamy w planie jakieś wyjście, czy jedynie ubieramy codzienną stylizację. W przypadku dekoltu w kształcie litery V dobrym pomysłem jest założenie naszyjnika o zbliżonym zarysie. Kiedy ubierany bluzki na ramiączkach albo bez rękawów, wówczas dobierzmy niezbyt długie łańcuszki. Do dekoltu podkoszulkowego idealnie sprawdza się celebrytka. Jeśli natomiast w naszej stylizacji nie ma w ogóle dekoltu, mamy na sobie na przykład zakrywający wszystko golf, wówczas możemy pozwolić sobie na ciężki rodzaj, czyli na przykład długi srebrny łańcuszek i sporych rozmiarów zawieszkę. Dzięki takiej biżuterii nasza stylizacja nabierze niepowtarzalnego charakteru. Naszyjniki i kolczyki są także sposobem na optyczne wydłużenia krótkiej szyi. Do tego celu sprawdzi się średniej długości łańcuszek albo dłuższy z ciekawym motywem. Warto pamiętać o tym, iż biżuteria za bardzo przylegająca do szyi powoduje, iż staje się ona optycznie skrócona i pogrubiona, więc nie nadaje się, jeśli i tak już nasza szyja jest zbyt krótka.

W jaki sposób dobrać biżuterię srebrną do sukienki?

Należy przede wszystkim pamiętać o jednej ważnej zasadzie, że mniej oznacza więcej. Nie warto więc przesadzać ze zbyt dużą ilością kolorowej biżuterii, która zdominuje całą stylizację. Taki przepych jest według niektórych odbierany jako brak jakiegokolwiek gustu. Jeśli na przykład planujemy włożyć bogato zdobioną sukienkę, wówczas złym pomysłem byłoby dobranie do niej długich kolczyków, kolii czy dużych zawieszek na łańcuszku. Zadaniem biżuterii jest przede wszystkim podkreślenie naszej urody oraz uroku założonej przez nas sukienki. Nie wartą więc przytłaczać całej stylizacji bogatą biżuterią. Nie należy łączyć bogato zdobionego naszyjnika z takimi samymi kolczykami, wówczas lepszą opcją będzie skromniejsza bransoletka lub pierścionek ze srebra.Jeśli jednak posiadamy subtelny naszyjnik oraz delikatne pasujące do niego kolczyki w takim samym stylu, wtedy możemy zdecydować się na założenie obydwu tych ozdób.

Dobranie biżuterii do typu urody

Biżuterię należy dobrać w odpowiedni sposób nie tylko do danego rodzaju stylizacji, ale także do typu urody, jaki posiadamy. Biżuteria srebrna powinna być dopasowana do odcienia oczu, skóry i włosów, dzięki temu będzie ona mogła doskonale podkreślić walory twarzy i stworzy spójną całość z naszym wizerunkiem. Dzięki temu srebrna doskonale połączy się ze stylizacją i podkreśli nasze piękno, a my zyskamy na pewności siebie.

Biżuteria srebrna doskonała dla chłodnego typu urody

Kobiety o chłodnym typu urody powinny decydować się właśnie na biżuterię wykonaną ze srebra albo białego złota. Takie chłodne odcienie biżuterii są w stanie podkreślić dodatkowo barwę naszej cery i uwydatnić jej piękno. Srebrno to świetna propozycja dla osób o niebieskich tęczówkach, taka biżuteria podkreśli kolor oczu. Dla zimnego typu urody polecana jest zwłaszcza biżuteria antykwaryczna, łącząca klasyczne srebro z granatem i błękitem. Decydując się na biżuterię srebrną z dodatkiem kamieni szlachetnych, warto w tej sytuacji postawić na chłodne odcienie kamieni. Będą one mogły podkreślić nasz rodzaj urody, uszlachetnić odcień skóry, dzięki czemu w każdej stylizacji będziemy prezentować się efektownie.

O czym warto pamiętać podczas zakupu biżuterii?

1. Jeśli nie chcemy rozstawać się z łańcuszkiem również na noc, najlepiej wybrać linkę typu Snake albo inny łańcuszek ogniwkowy.

2. Kupując biżuterię srebrną z kamieniami wklejanymi, należy pamiętać, że nie mogą mieć one kontaktu z perfumami, wodą czy środkami chemicznymi. Taki kontakt mógłby bowiem spowodować odklejenie się kamieni.

3. Aby, wyczyścić biżuterię srebrną powinno się stosować do tego celu jedynie delikatne środki, najlepiej wykorzystywać specjalnie do tego przeznaczone preparaty. Jeśli będziemy chcieli skorzystać z tak zwanych domowych sposób czyszczenia biżuterii srebrnej, musimy się liczyć z utratą gwarancji.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki