Masoni czyli na marginesie wystawy „Artyści z pogranicza”

Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza na arcyciekawą wystawę pt. „Artyści z pogranicza”. Prezentowane są na niej prace artystów plastyków amatorów rodem z Jaworzna. Kuratorem wystawy jest Iwona Brandys. Na początku krótkie wyjaśnienie tytułu wystawy.

REKLAMA

Na wystawie prezentowane są sylwetki i prace 10 jaworznickich plastyków. Wybór prac i autorów łatwy nie był, wszak artyści idą w dziesiątki a prace pewnie nawet w tysiące. Jak więc wybrnąć z sytuacji tak, żeby nikt się nie obraził?

Na ogół artyści postrzegani są jako postaci barwne a nawet ekscentryczne. Pewnie więc środowisko artystyczne Jaworzna było i jest bardzo oryginalne.

Do artystów nad wyraz oryginalnych zaliczamy dyr. muzeum Przemysława Dudzika. Czy plastyk sam siebie uznaje za artystycznego ekscentryka?

Do wystawy dobrano też prace naszego redakcyjnego kolegi, autora zabawnych fraszek, Jana Ryszarda Drąga. Którą z eksponowanych prac lubi najbardziej?

Naszą uwagę przykuł obraz olejny prezentujący jaworznicki tzw. Koci Zamek. Jak nam powiedziała mieszkanka naszego miasta z dziada pradziada w owym zamku była loża masońska. Jakie mamy ciekawe miasto.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki