Parking w centrum dopiero w przyszłym roku?

Kończy się rok, ale nie kończą się nadzieje taksówkarzy na otwarcie nowego parkingu przed Halą Widowiskowo – Sportową MCKiS w centrum Jaworzna.

REKLAMA

Na nową przestrzeń parkingową czekają też (rzecz jasna) mieszkańcy. Parking teoretycznie już jest. Infrastruktura wewnątrz obiektu też wygląda na gotową do użytku. Otwarcia jednak jak nie było, tak nie ma.

Jak zapewnia Dawid Litka, rzecznik prasowy UM Jaworzno: „Trwają przygotowania do otwarcia parkingu związane z uruchomieniem systemu parkingowego – zarówno płatności, jak i samego wjazdu. Z uwagi na system płatności, rozliczeń i elektroniczny system informacji o miejscach wymaga to także zawarcia umów z zewnętrznymi operatorami systemów i nie jest zależne wyłącznie od miasta”.

Wygląda na to, że trwają poszukiwania chętnych do stworzenia systemu naliczania opłaty parkingowej. 

Taksówkarze czekają, mieszkańcy czekają, urzędnicy czekają. A może winę za problemy z uruchomieniem parkingu ponoszą jakieś nieczyste moce? Świadczyć mógłby o tym wyświetlacz na przy parkingowym znaku? Przypadek? Raczej tak. Przypadek a przy okazji powiew optymizmu, ponieważ miejsc parkingowych będzie (jedynie) niespełna 100.

Grudzień się kończy, rok się kończy. Czas na nowe postanowienia! Nowy rok – nowy (-stary) parking w centrum? A może jednak uda się otworzyć jeszcze w tym?

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

3 KOMENTARZE