REKLAMA

Akumulatory pełne mocy

Obecnie baterie obok silnika stanowią serce samochodu. Odpowiadają nie tylko za uruchamianie pojazdu, ale dostarczają prądu podczas postoju  i umożliwiają działanie wielu sprzętów. Nowinki techniczne wymuszają na producentach zmiany i nieustanne podnoszenie jakości. Jaki powinien być współczesny akumulator?

Kiedy silnik spalinowy jest wyłączony, to akumulator przejmuje na siebie ciężar zasilania. W dobie zaawansowanej elektroniki, gdzie większość z nas posiada smartfona oraz inne bezprzewodowe gadżety często potrzebujemy dostępu do zasilania. Samochód jest dobrym miejscem, w którym możemy uzupełnić poziom baterii. Współczesne pojazdy mają znacznie więcej miejsc umożliwiających doładowanie. Wiąże się to ze wzrostem zapotrzebowania na energię. Oczywiście podczas jazdy alternator naładuje baterię, ale są sytuacje, w których to ona jest najważniejsza.

Produkcja niczym z filmu

Współczesne hale produkcyjne przypominają filmy fantastyczne, w których roboty działają niezależnie od ludzi. Często tak właśnie wygląda miejsce, gdzie powstają zaawansowane technologicznie rozwiązania w tym właśnie akumulatory. Robotyzacja pozwoliła na ograniczenie ilości błędów, wyliczenie odpowiedniej ilości komponentów potrzebnych do złożenia baterii i ograniczenie odpadów. Dzięki takim praktykom firmy pokazują, że są odpowiedzialne za środowisko naturalne. Tym samym każdy nabywca takiego sprzętu przyczynia się do ochrony matki natury.

Część elementów konstrukcyjnych produkowanych jest bez udziału człowieka. Zapewnia to pewną powtarzalność oraz przewidywalność, a także minimalizuje ryzyko potencjalnych usterek. Oczywiście współpraca ludzi z maszynami nadal jest na porządku dziennym. Zaawansowane linie produkcyjne i roboty wykonują monotonne czynności z zachowaniem wysokiej precyzji. Człowiek głównie pełni rolę nadzorcy i kontrolera jakości. Część pracowników zajmuje się badaniami i poszukiwaniem nowych optymalnych rozwiązań. Ma to na celu m.in. podnoszenie jakości i wydajności produkowanych baterii, aby wydłużyć ich żywotność.

Akumulator – co warto wiedzieć

Każdy z nas chciałby mieć przedmioty, które się nie zużywają. Niestety otaczający nas świat sprzętów ma swoje terminy ważności. Tak jest praktycznie ze wszystkim. Nic więc dziwnego, że kiedy nadejdzie kres żywota akumulatora, to stajemy przed nie lada dylematem. Jaki akumulator będzie odpowiedni dla naszego samochodu? Pierwsza myśl, że musi być wydajny, solidny i trwały. To oczywiste, ale musimy dowiedzieć się nieco więcej.

Przede wszystkim warto poszukać producenta lub autoryzowanego dystrybutora, który dysponuje sprawdzonym towarem. Hurtownia akumulatorów również jest dobrym rozwiązaniem, gdyż można w niej znaleźć wiele różnych modeli i zwykle fachową pomoc. Popularne jest również zamawianie tych produktów w sieci. Wybierając tą ostatnią drogę warto pamiętać o kilku podstawowych rzeczach.

Zdarza się, że świadomie lub nie pomijamy oczywiste informacje. Przy wyborze akumulatora banałem wydaje się jego wymiana na nowy. Ot, kliknięcie „kupuję” i następnego dnia mamy sprzęt u siebie. Warto jednak sprawdzić wymiary dotychczasowej baterii, aby nowa wpasowała się w miejsce po poprzedniej. Zbyt wysoka uniemożliwi zamknięcie maski, a zbyt szeroka nie zmieści się w otworze. Podstawowe parametry najczęściej są standaryzowane, ale nie oznacza to, że zawsze będą pasowały do naszego pojazdu.

Gdzie szukać sprawdzonych producentów?

Firmy imające się produkcją akumulatorów muszą spełniać szereg wymagań. Tylko dzięki wysokiej jakości produktów mogą spełniać restrykcyjne normy dużych koncernów samochodowych jak Volkswagen czy BMW. Potwierdzić to mogą różnego rodzaju certyfikaty ISO uprawniające np. do instalacji akumulatorów jako pierwsze wyposażenie. Nie każdy producent spełnia tak wyśrubowane wymagania. Sprawdzone rozwiązania dostępne są w AUTOPART Mielec sklep, w którym zaleźć można akumulatory do samochodów osobowych, ciężarowych czy autobusów. Po więcej informacji warto zajrzeć na https://www.autopart.pl/dystrybucja.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki