Dla kulturalnych wyjadaczy będzie to bardzo ciekawy weekend. Wszystko zacznie się od Zimowego studia scenicznego, do którego zaprasza jaworznicka Fabryka Talentów. Na to arcyciekawie zapowiadające się wydarzenie  Fabryka Talentów zaprasza do Teatru Sztuk – 18 stycznia na godz. 13.00.
Nieco później, w cyklu dekaTON 2020 zaprezentuje się Natalia Przybysz. Koncert tej uznanej wokalistki odbędzie się 18 stycznia o godz. 19.00 w Domu Kultury  w Szczakowej. Mawia się o wokalistce, że to jeden z najciekawszych kobiecych głosów na rodzimej scenie muzycznej.
Natalia Przybysz z zespołem, foto: MCKiS.jaw.pl
W niedzielę 19 stycznia o godz. 18.00 na scenie Klubu Relax zagra jaworznicki zespół blunt razor. Grupa powstała w 2012 roku, a w obecnym składzie: Andrzej Nocoń (wokal, pianino), Łukasz Bochenek (gitara), Łukasz Pierzchała (perkusja), Szymon Golec (bas), występuje na scenie od marca 2016 roku. Ich muzyka stanowi połączenie – bardzo często eksperymentalne – wielu gatunków i stylów muzycznych. W granych przez zespół kawałkach można usłyszeć indierock, elektronikę oraz pop, ale również motywy muzyki ludowej z całego świata.
W roku 2016 zespół wygrał ogólnopolski konkurs ŠKODA Auto Muzyka, co poskutkowało wydaniem kawałka „Stil Alive” na konkursowej składance, która jest do kupienia w salonach Empik. Podczas konkursu muzyka zespołu została doceniona przez Katarzynę Nosowską oraz Dawida Podsiadło, który opisał zespół słowem „wybitny”.
Rok 2017 również obfitował w nagrody, bowiem zespół zajął drugie miejsce na podium ogólnopolskiego konkursu Firestone Headliners of Tomorrow, gdzie w jury zasiadała sama Monika Brodka. Dzięki drugiemu miejscu blunt razor, po warsztatach przeprowadzonych przez jurorkę konkursu, nagrał profesjonalną sesje live w warszawskim studiu Jedynki – Polskiego Radia.
Prężnie rozwijająca się kariera męskiego składu poskutkowała zwycięstwem w Festiwalu Młodych Talentów w roku 2018, gdzie o sukcesie zadecydowały takie sławy polskiej sceny muzycznej jak Katarzyna Nosowska i Piotr Metz. W ramach finału konkursu zespół wystąpił podczas wspólnego koncertu z zespołami Luxtorpeda oraz T.Love.
Jedną z nagród konkursu było wydanie singla przez wytwórnie Kayax, co zaowocowało również nawiązaniem współpracy w ramach projektu My Name Is New tworzonego przez wytwórnię.
Rok 2019 zespół rozpoczął od zajęcia drugiego miejsca w prestiżowym Festiwalu Supportów, gdzie miał okazję wystąpić przed takimi gwiazdami jak O.S.T.R, Lao Che, Ania Dąbrowska oraz Maciej Maleńczuk.
28 września miała miejsce premiera debiutanckiego albumu „Szczebrzeszyn”. Do dwóch kawałków z tego krążka powstały również teledyski. Płyta ukazała się wyłącznie w wydaniu cyfrowym, ale planowane jest wydanie limitowanej serii egzemplarzy fizycznych. 
Bilety w cenie 15 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu koncertu do nabycia w Klubie.
- REKLAMA -
Zewnętrzne linki