Historyczny awans UKS-u Jedynka

W dniach od 14 do 16 stycznia w Bielsku – Białej młodzi siatkarze rozgrywali mecze ćwierćfinałowe Mistrzostw Śląska Juniorów. Wśród walczących o awans do półfinału nie zabrakło jaworznickiego zespołu MDK UKS Jedynka.

REKLAMA

Dwie wygrane i jedna porażka – to bilans meczów rozegranych przez drużynę, którą prowadzą trenerzy Jacek Maliszczak oraz Romuald Engel. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym jaworznianie zmierzyli się TS Volley Rybnik. Przez pierwsze dwa sety UKS dominował na parkiecie. Drużyna zagrała na dobrym poziomie, imponując zagrywką i przyjęciem. Trzecią partię, pomimo wprowadzonych zmian, jaworznianie przegrali. Zawodnicy jednak nie stracili zacięcia i kolejnego seta wygrali, kończąc spotkanie wynikiem 3:1. Zwycięstwo nad rywalem MDK UKS Jedynka zawdzięcza doświadczeniu zdobytemu w I Lidze Śląskiej.

Do drugiego meczu w grupie Jedynka stanęła zmobilizowana, pełna optymizmu. Zgrana drużyna rozegrała wyśmienite spotkanie, pokonując katowiczan 3:1.

Kolejny mecz nie poszedł po myśli drużyny z Jaworzna. Konfrontację z gospodarzem BBTS Bielsko – Biała przegrali w pięciu setach. Wspaniała atmosfera, panująca na boisku, sprzyjała świetnej grze jaworznian. Pierwsze dwa sety padły ich łupem, ale bielszczanie doprowadzili do remisu. W tie breku, choć jaworznicka drużyna prowadziła 8:6, zabrakło nieco szczęścia i całe spotkanie przegrała.

Wyniki spotkań dały Jedynce awans do półfinałów Mistrzostw Śląska. Jaworzniccy juniorzy w tej fazie rozgrywek zagrają po raz pierwszy od 6 lat. Powodzenia.

TS Volley Rybnik – UKS Jedynka Jaworzno 1:3
(23:25, 14:25, 27:25, 22:25)

GKS GieKsa Katowice – UKS Jedynka Jaworzno 1:3
(18:25, 25:17, 22:25, 17:25)

UKS Jedynka Jaworzno – BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 2:3
(25:20, 25:18, 14:25, 19:25, 13:15)

jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki