Kadeci UKS-u Jedynka Jaworzno w półfinałach Mistrzostw Śląska

Dobre czasy nastały dla siatkarskiej drużyny UKS Jedynka Jaworzno. Nie tak dawno juniorzy wywalczyli awans do półfinału Mistrzostw Śląska, teraz sukces powtórzyli kadeci.

REKLAMA

W dniach od 20 do 22 stycznia podopieczni trenera Pawła Lisowskiego na ćwierćfinałowym turnieju w Tresnej rozegrali trzy mecze. W każdym z nich cała drużyna zagrała pewnie i skutecznie, nie dając szans swoim przeciwnikom. W pierwszym meczu jaworznianom przyszło zmierzyć się z KS Górnik Radlin. Przez pierwsze dwa sety siatkarze Jedynki kontrolowali przebieg gry, utrzymując bezpieczną przewagę. Po wygranych dwóch partiach rozprężeni zawodnicy stracili seta i dopiero w czwartym pokonali Górnika, uzyskując wynik 1:3.

W kolejnym spotkaniu drużyna z Jaworzna starła się z GKS GieKsa Katowice. Takiej gry, jak w pierwszej partii spotkania, nie zapomina się szybko. UKS zdobywał punkty z ataku, w obronie. Nie brakowało asów serwisowych. Siatkarze szybko uporali się z katowiczanami, wygrywając seta do 6. Kolejną partię również wygrali i, tak jak w pierwszym meczu, trzecią osłonę spotkania przegrali. Zespół z Katowic ostatecznie uległ drużynie z Jaworzna 1:3.

W ostatnim ćwierćfinałowym meczu UKS Jedynka zmierzyła się BBTS Bielsko-Biała. Jak się okazało i w tym spotkaniu zawodnicy odpuścili jednego seta. Zauważyć można zatem, że rozluźnienie łatwo wkrada się w szeregi drużyny, a to nie zawsze może skończyć się szczęśliwie. Mamy pełną wiarę, że w półfinałach Mistrzostw Śląska Kadetów siatkarze wypadną równie dobrze, co w poprzednich meczach.

KS Górnik Radlin – UKS Jedynka Jaworzno 1:3
(20:25, 20:25, 25:22, 22:25)

GKS GieKsa Katowice – UKS Jedynka Jaworzno 1:3
(6:25, 15:25, 25:14, 17:25)

UKS Jedynka Jaworzno – BBTS Bielsko Biała 3:1
(25:16, 25:16, 13:25, 25:22

jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki