LO II z awansem o 199 pozycji w ogólnopolskim rankingu szkół!

Miesięcznik „Perspektywy” w swoim 22. rankingu najlepszych szkół w Polsce wskazał 3 jaworznickie placówki.

REKLAMA

Wśród szkół ponadgimnazjalnych na 993. miejscu w ogólnopolskim rankingu uplasowało się III Liceum Ogólnokształcące. Pozycja nr 764 przypadła LO I, a awans o dokładnie 199 pozycji zanotowało II LO, które zajęło 252 lokatę, a 28. w całym województwie.

Popularna „Dwójka” rok temu zajmowała 451. pozycję wśród polskich szkół, skąd tak ogromny skok naprzód? Jak podkreśla dyrekcja szkoły – to wspólny sukces nauczycieli, uczniów oraz rodziców.

Radości z wysokiego wyniku nie kryją też uczniowie II LO, jak zapewnia Przemysław Kawka, przewodniczący samorządu rady uczniowskiej – nie ma tu mowy o przypadku i cała uczniowska społeczność pracowała na ten wynik.

„Dwójka” łapie wiatr w żagle i zapowiada jeszcze wyższy poziom i jeszcze wyższe lokaty w kolejnych notowaniach rankingu „Perspektyw”, udowodnić ma to wynik najbliższych matur. Wcześniej jednak przyjdzie czas na studniówkę, a świętować zdecydowanie jest co!

cały ranking znaleźć można tutaj:

Ranking najlepszych liceów w Polsce. Jak wypadły jaworznickie szkoły?

zobacz też: 

“Ręce precz od naszej szkoły!” – Trwa protest uczniów i nauczycieli LO 2

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement

2 KOMENTARZE

  1. Ranking 🙂

    Podobno 99% uczniów z tej szkoły ( LO II) dokształca się na prywatnych lekcjach (korepetycje).
    To tak samo jak by chwalić się swoimi poziomem życia twierdząc że jest efektem pracy tylko na etacie nie wspominając nic o dodatkowej pracy po godzinach.