W sobotę 18 stycznia drużyna Victoria 1918 Jaworzno rozpoczęła cykl meczów przygotowawczych do rundy wiosennej. Zespół prowadzony przez nowego trenera zagrał sparing na sztucznej nawierzchni z KS Unia Dąbrowa Górnicza.

REKLAMA

Piotr Pierścionek zastąpił szkoleniowca „Vici” Tomasza Kijewskiego. Trener Pierścionek do tej pory szkolił w niemal w każdej lidze, poczynając od ekstraklasy, a na V lidze kończąc. Szkolił takie drużyny jak: Zagłębie Sosnowiec, Polonię Bytom, czy sparingowego partnera KS Unia Dąbrowa Górnicza.

Nie jest tajemnicą, że Victoria 1918 Jaworzno w sezonie jesiennym ligi okręgowej nie spisywała się najlepiej. Rundę jesienną ukończyła na miejscu 10. Oczekiwania kibiców dotyczące pierwszego meczu kontrolnego w sezonie zimowym zatem mogły być spore. Niestety drużyna pod wodzą nowego trenera przegrała spotkanie i to w złym stylu. Wszyscy zdają sobie sprawę, że to mecz kontrolny i wiele można zmienić w ustawieniu, taktyce i doborze nowych zawodników, ale perspektywa na razie nie jest najlepsza. W pierwszej połowie spotkania gospodarze praktycznie nie wychodzili z własnej połowy. Szybkie piłki do napastników, z pominięciem drugiej linii, kończyły się zazwyczaj przejęciem przez przeciwników. Drużyna grała nieskładnie, a zawodnicy nie potrafili wyjść na dogodną pozycję. Przyjezdni atakowali, raz po raz strasząc bramkarza gospodarzy. W pierwszej połowie mieli kilka dogodnych sytuacji na strzelenie bramki. Była poprzeczka, były minimalne chybienia, była również bramka strzelona przez Rafała Jędrzejczyka w 25. minucie spotkania.

W drugiej połowie spotkania jaworznickiej drużynie udało się zdobyć upragnionego gola, lecz sami stracili jeszcze dwie bramki. W 56 minucie celne trafienie powtórzył Jędrzejczyk, a w 84. minucie wynik na 1:3 ustalił Mateusz Flak. Jedyna bramka dla Victorii padła z karnego, po faulu na zawodniku w polu bramkowym. Jedenastkę na gola w 70. minucie zamienił Jakub Żmuda.

Czy Victoria zdąży dojść do formy przed rundą wiosenną? Czy drużynie na koniec sezonu uda się wspiąć w górę tabeli ligi okręgowej? Przyszłość pokaże, teraz czekają kolejne mecze kontrolne. Już w marcu liczymy na dobry start zespołu w pierwszym ligowym spotkaniu z KS Chełmek.

Victoria 1918 Jaworzno – KS Unia Dąbrowa Górnicz 1:3
Jędrzejczyk 25′, 56′, Żmuda 70′, Mateusz Flak 84′

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki