Już po raz 22. miesięcznik „Perspektywy” opublikował ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w kraju. Jak wypadły licea z Jaworzna na tle szkół z reszty kraju?

REKLAMA

W klasyfikacji szkół brano pod uwagę sukcesy szkół w 55 ogólnopolskich olimpiadach, wyniki z obowiązkowych przedmiotów na maturach oraz wyniki maturalne z przedmiotów dodatkowych (pełna metodologia TUTAJ).

Najlepiej z jaworznickich szkół ocenione zostało II LO im. Czesława Miłosza. Szkoła zanotowała skok w wysokości aż 199 pozycji, z 451. na 252. miejsce, w stosunku do roku ubiegłego.

I LO im. Tadeusza Kościuszki i III LO im. Orła Białego nie poradziły sobie w tym roku zbyt dobrze, notując spadki w rankingu – I LO o 44 pozycje, z 720. na 764. miejsce, III LO natomiast o aż 306 miejsc, z 687. na 993. miejsce.

Jeśli weźmiemy pod uwagę samo województwo śląskie, to II LO uplasowało się na 28. miejscu, I LO zajęło 93. miejsce, a III LO 200. pozycję.

W rankingu maturalnym (pełna metodologia TUTAJ) tylko jedno z jaworznickich liceów zostało sklasyfikowane. Było to II LO.

Pierwsza dziesiątka liceów w województwie śląskim prezentuje się następująco:

Najlepsze liceum z woj. śląskiego, V LO z Bielska-Białej, zajęło w ogólnopolskim rankingu 20. miejsce.

Cały ranking możecie znaleźć TUTAJ.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki