Po raz 22. miesięcznik „Perspektywy” opublikował ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w kraju. Jak poradziły sobie jaworznickie technika?

REKLAMA

Już wcześniej przeanalizowaliśmy, jak plasowały się jaworznickie licea na tle reszty kraju (tekst można znaleźć TUTAJ), poniżej przedstawiamy, jak poradziły sobie szkoły techniczne z Jaworzna.

Twórcy rankingu zastosowali podobną metodologie oceniania szkół jak w przypadku liceów, tyle że do oceny ogólnej brany jest pod uwagę również wynik egzaminu zawodowego. Tak więc w klasyfikacji szkół brano pod uwagę sukcesy szkół w 55 ogólnopolskich olimpiadach, wyniki z obowiązkowych i dodatkowych przedmiotów maturalnych oraz rezultaty egzaminu zawodowego (pełna metodologia TUTAJ).

Sklasyfikowane w rankingu Technikum nr 6 im. Jana III Sobieskiego w ZSP nr 6, ZSP nr 5 i Technikum Energetyczne tworzą obecnie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie.

Najlepiej z jaworznickich techników ocenione zostało Technikum nr 6 im. Jana III Sobieskiego w ZSP nr 6. Szkoła zanotowała skok w wysokości aż 381(!) pozycji, z 434. na 53. miejsce, w stosunku do roku ubiegłego.

Drugie ze sklasyfikowanych w ogólnopolskim rankingu jaworznickich techników, Technikum nr 5, zanotowało spadek – ze 195. pozycji na 228. miejsce.

Jeśli weźmiemy pod uwagę samo województwo śląskie, to Technikum nr 6 im. Jana III Sobieskiego w ZSP nr 6 uplasowało się na bardzo wysokim 7. miejscu, a Technikum nr 5 zajęło 27. pozycję. W rankingu wojewódzkim sklasyfikowano też Technikum Energetyczne – na 66. miejscu.

W rankingu maturalnym (pełna metodologia TUTAJ) lepiej wypadło Technikum nr 5, zajmując 132. miejsce. Technikum nr 6 im. Jana III Sobieskiego w ZSP nr 6 zostało sklasyfikowane na 156. miejscu, i w kategorii matur notując znaczną poprawę pozycji.

Pierwsza dziesiątka techników w województwie śląskim prezentuje się następująco:

Najlepsze technikum z woj. śląskiego, Technikum nr 1 z Gliwic, zajęło w ogólnopolskim rankingu 22. miejsce.

Cały ranking możecie znaleźć TUTAJ.

Poniżej znajdziecie ranking liceów:

Ranking najlepszych liceów w Polsce. Jak wypadły jaworznickie szkoły?

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki