REKLAMA

Styczeń

Młodzi jaworzniccy pianiści ze szkoły muzycznej zdobyli wyróżnienia na I Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Sosnowcu. Wyróżnienie I stopnia zdobył Kajetan Bokota z kl. Justyny Gacek, wyróżnienie II st. powędrowało do Mai Popielas z kl. Joalnty Jarosz, wyróżnienie zdobyła też Anna Tesarczyk z kl. Justyny Gacek.

Luty

„Hydrozagadkę” w Teatrze Sztuk zaprezentowała jaworznicka grupa teatralna „Nazwa in Progres”. Była to wariacja na temat filmu Andrzeja Kondratiuka. Sztuka nasycona absurdalnym humorem, naigrywa się z filmów sensacyjnych.

Marzec

Ukazała się płyta „Iga” kwartetu Wojciech Lichtański Questions, liderem zespołu jest jaworznianin Wojciecha Lichtański, ten wybitny saksofonista ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień.

Emilia Szłapa laureatką poznańskiego prestiżowego festiwalu W barokowym stylu. Skrzypaczka zaprezentowała się w „Zimie” Vivaldiego.

Mirka Szawińska

Teatr Sztuk zaprosił na XXXVII Dni Muzyki „Jeunesses Musicales”. Zaprezentowały się m.inn. jaworznianka Mirka Szawińska i Renata Przemyk.

Kwiecień

Trzynastoletnia jaworznianka Olga Ruszkiewicz okazała się najlepsza wśród młodych muzyków keyboardzistów konkursu „Estrada Młodych” organizowanego przez Stowarzyszenie Ognisk Muzycznych.

Jaworznicki zespół aktorski „Proscenium” wystawił „Bunię”. Reżyserował Marcin Miliński.

Maj

Autorski teatr Danuty Noszczyńskiej Indygo Teatr zaprezentował się w spektaklu muzycznym „Mańka z Czerniakowskiej, czyli bardzo smutna komedia”. Scenariusz i reżyseria Danuty Noszczyńskiej.

Czerwiec

Rozstrzygnięto część muzyczną Konkursu Talent i Praca. Nagrodzono młodą pianistkę Annę Tesarczyk.

Lipiec

Gata Gottel pierwsza od lewej

Jaworznianka Gata Gottel (Agata Kopacz) zaprezentowała w Teatrze Sztuk swoje prace fotograficzne na wystawie pt. „Może-Morze”. To artystka nietuzinkowa, poetka.

Sierpień

Po raz piąty Fabryka Talentów zaprosiła na ogólnopolskie warsztaty muzyczne Poluzone. Koncert finałowy odbył się 3 sierpnia.

Wrzesień

W Klubie Pod Skałką zaprezentowano wystawę „Długoszyn – 500 lat nowożytnej lokacji oraz podziału wsi na część królewską i biskupią”. Wystawę przygotował historyk jaworznianin Jarosław Sawiak.

Październik

Jaworznicki Teatr Oddzielny wystawił na deskach MDK spektakl pt. „Bajka dla dorosłych”. To autorski spektakl Anny Korczyk, która sztukę napisała i ją wyreżyserowała.

Listopad

Jaworznianie Marian Folga i Wiktoria Wędziocha zajęli 1. miejsce na międzynarodowych mistrzostwach Bodypainting Trophy na targach Beauty Forum w Monachium. Ich praca powstała w ciągu 5 godzin.

Grudzień

W Klubie Niko zaprezentowano rysunki węglem jaworznianki Renaty Palęgi. Wystawę artystka zatytułowała „Moje tajemnice”.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki