Dziś już nawet pralki i lodówki potrafią wysyłać do nas e-maile, a w wielu domach roboty sprzątają podłogi i myją okna. W Jaworznie rozpoczyna właśnie działalność szkoła Giganci Programowania, która wyjaśni najmłodszym jak działają nowoczesne urządzenia oraz nauczy jak się z nimi „dogadać”.

REKLAMA

Gdzie się nie obejrzeć, tam kryją się komputery. Technologia całkowicie zdominowała nasze życie. Coraz mniej urządzeń codziennego użytku jest jeszcze analogowych. Konsumenci współcześnie oczekują, że samochody i domowe sprzęty będą z nimi „rozmawiać”. W niektórych przypadkach można rozumieć to dosłownie, ponieważ z asystentami głosowymi Google, czy Alexa można śmiało prowadzić dialog. Po zsynchronizowaniu ich z innymi inteligentnymi sprzętami, da się nimi sterować poprzez wydawanie poleceń głosowych.

W zrozumieniu współczesnej technologii od 5 lat pomagają dzieciom i młodzieży Giganci Programowania, czyli ogólnopolska sieć placówek kształcąca młodych ludzi w zakresie podstaw programowania, tworzenia stron internetowych, aplikacji mobilnych, a nawet gier komputerowych. Nauka programowania jest inwestycją w przyszłość swoich dzieci. Dzięki niej zyskują poszukiwane kompetencje na rynku pracy, a także rozwijają umiejętność logicznego myślenia, co pomaga im w nauce innych przedmiotów – mówi Daniel Skuza z oddziału Gigantów Programowania w Jaworznie.

W lutym w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej na Rynku Głównym 17 rozpoczyna działalność placówka Gigantów Programowania. Sala szkoleniowa wyposażona jest w profesjonalne stanowiska z komputerami i ekranem projekcyjnym. Kursantów będą uczyć osoby zawodowo zajmujące się programowaniem, które posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną – powiedział Daniel Skuza. Nauka w oddziale Gigantów Programowania w Jaworznie będzie łączyć się z zabawą. – Dzieci na naszych zajęciach będą np. tworzyć własne gry, poznając przy tym tajniki programowania – wyjaśnia Skuza.

Właśnie trwają zapisy na pierwszy semestr, który rozpocznie się w połowie lutego 2020. Oferta Gigantów Programowania jest przeznaczona dla uczniów w wieku od 7 do 18 lat. Kursanci będą uczyć się w swoich grupach wiekowych, do których będzie odpowiednio przystosowany program nauczania.

Szczegółowy opis kursów dostępny jest na stronie: www.giganciprogramowania.edu.pl

Lista wszystkich oferowanych zajęć oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod tym linkiem: giganciprogramowaniaformularz.edu.pl/app/ZapisyJaworzno

Link do Facebooka: www.facebook.com/giganciprogramowaniajaworzno/

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki