Atrakcja turystyczna w Bukownie: Drzewo miłości wszelakiej

Świetny pomysł na wycieczkę rowerową do miejsca, które może przyciągać nie tylko zakochany.

Wakacje, długi weekend, zwykły weekend, niedziela niehandlowa. Co robić, kiedy nie sposób wysiedzieć w domu. Można udać się na wycieczkę – samochodem, rowerem, pieszo, jak tam komu pasuje. Trzeba tylko znaleźć sobie jakiś obiecujący cel.

REKLAMA

Nie tylko mieszkańcom Jaworzna polecam wypad rowerem do Bukowna na Stoskową Górę, czyli niewielki pagórek leżący nieco na północ od wysokiej Diablej Góry. Pagórek jest łatwo dostępny od strony wschodniej. Początkowe widoki nie zapowiadają się interesująco. Najciekawsze bardzo sterane życiem buki pospolite znajdują się na stoku północnym, przy jego zachodnim skraju.

Tytułowe drzewo miłości wszelakiej ma u podstawy wysoką na prawie dwa metry narośl z dziuplą przypominającą pęknięte serce. Po drugiej stronie znajduje się mniejsza narośl. Z czym się kojarzy, nie mogę publicznie powiedzieć. Jednakże z tego względu uważam, że jest to drzewo miłości wszelakiej dla związków pomiędzy przedstawicielami naszego gatunku. Pomimo tego wygląda zdrowo i mam nadzieję, że jeszcze zdążycie go obejrzeć.

Zatem, wakacje, długi weekend, zwykły weekend, niedziela niehandlowa – wiecie co robić, kiedy nie sposób wysiedzieć w domu. Możecie udać się na wycieczkę – samochodem, rowerem, pieszo, jak tam komu pasuje. Macie obiecujący cel. Szukajcie a znajdziecie.

Piotr Grzegorzek

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ