Trwa rekultywacja terenów byłej hałdy Piłsudski na Borach. Poniżej możecie zobaczyć, jak teren  prezentuje się obecnie, a jak wyglądał niecałe 3 lata temu, oraz jakie w stosunku do terenu plany mają władze miasta.

REKLAMA

Jak możemy przeczytać na stronie urzędu miejskiego, na terenie byłej hałdy planowo ma powstać park w stylu angielskim, z dużą ilością nasadzeń. Na terenie obiektu znajdą się również karmniki dla małych zwierząt oraz budki dla ptaków, nietoperzy i owadów. Park będzie pełnił funkcje: dydaktyczną, wychowawczą, edukacyjną, będzie miejscem odpoczynku, relaksu, rekreacji.

Już pod koniec 2017 roku Urząd Miejski w Jaworznie podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji z funduszy Unii Europejskich na kwotę 2 101 171,53 zł. Całość projektu kosztować ma 3 781 708,97 zł.

Rekultywacja terenu byłej hałdy jest projektem wieloetapowym, obecny stan terenu prezentuje się tak jak widać poniżej (zdjęcie w wysokiej rozdzielczości) :

O możliwościach rekultywacji terenu opowiadał niecałe 3 lata temu Piotr Grzegorzek. Możecie porównać, jak była hałda wyglądała wtedy, a jak prezentuje się teraz.

Pomysły na rekultywację “księżycowej” hałdy

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki