REKLAMA

Marketing internetowy obecnie stanowi niedocenione źródło rozwoju marki. Pozycjonowanie stron internetowych jest kluczowym zagadnieniem, którym powinien zainteresować się każdy przedsiębiorca. Budowa wizerunku marki czy zwiększenie ruchu na stronie www jest istotne na każdym etapie prowadzenia biznesu. Brak efektywnych rezultatów może wynikać z wielu rzeczy, a budowanie ruchu organicznego jest dziś obowiązkowym działaniem.

Pozycjonowanie stron w Google jest czasochłonnym i dość skomplikowanym procesem, dlatego też warto oddelegować zadania specjaliście SEO. Jakie umiejętności powinien mieć SEO freelancer i co należy do jego obowiązków? I co najważniejsze gdzie szukać profesjonalistów, którzy zajmą się kompleksowo tematem. Nie trać czasu na mało efektowne działania, wejdź na stronę https://matt-kozlowski.com  i poznaj pełną propozycję.

Jakie umiejętności powinien mieć specjalista SEO?

Nie jest nowością, że pozyskiwanie linków przychodzących do witryny internetowej jest wciąż jedną z najważniejszych umiejętności specjalisty SEO. Chociaż może się wydawać, że optymalizacja stron może wydawać się mało skomplikowana, to w rzeczywistości temat obejmuje wiele powiązanych zagadnień.

Zdecydowana większość specjalistów SEO to samoucy. W Polsce wciąż trudno jest znaleźć kursy czy studia dotyczące tego zagadnienia. A szkoda, ponieważ w czasach, gdzie praktycznie każdy korzysta z Internetu do wyszukiwania treści, SEO jest podstawowym zagadnieniem i to właśnie na nim opiera się działanie praktycznie każdej przeglądarki internetowej.

Specjalista SEO potrzebuje wielu umiejętności takich jak:

– tworzenie treści,

– programowanie,

– efektywna sprzedaż,

– elementy psychologii,

– szeroko pojęty marketing.

Co raz częściej oprócz typowych agencji marketingowych, specjaliści decydują się na pracę na własny rachunek. SEO freelancer również posiada wszystkie niezbędne umiejętności, które są nieocenione w tym zawodzie.

Pierwszym i podstawowym zadaniem specjalisty SEO powinien być szczegółowy audyt SEO, który wykaże braki i błędy popełniane przez przedsiębiorcę. Jest to niezwykle istotne, bowiem w oparciu o pozyskane w czasie audytu dane będą stanowiły podstawę do opracowania szczegółów dotyczących przyszłych działań marketingowych.

Sukces strony internetowej jest ściśle powiązany z jej dobrą widocznością w wynikach wyszukiwania. Google bardzo sobie ceni wysokiej jakości content, ale równie istotne są optymalizacje techniczne samej strony. Wszelkie działania SEO mają za zadanie umieszczenie witryny internetowej maksymalnie wysoko.

Do ważnych zadań specjalisty SEO należy również szczegółowe raportowanie wykonanych prac a także monitorowanie postępów w realizacji wytyczonych celów strategii SEO.

To czego warto szukać u SEO freelancera to połączenie umiejętności technicznych z tymi bardziej humanistycznymi. Z jednej strony należy wykazać się znajomością kodowania, obsługi serwerów i specjalistycznych narzędzi, z drugiej zaś trzeba posiadać wyczucie co do umieszczanych treści, tak aby rzeczywiście tworzyć wartościowy content.


SEO freelancer, gdzie szukać profesjonalistów?

Znaleźć dobrego SEO freelancera wcale nie jest tak łatwo, jakby się początkowo wydawało. I chociaż można skorzystać z usług profesjonalnych agencji, to te zazwyczaj traktują klientów po macoszemu. Podejście do klienta jest nierzadko rutynowe i pozbawione zaangażowania, a pozycjoner z reguły nie dysponuje wystarczającą ilością czasu dla jednego klienta.

Z drugiej strony do dyspozycji pozostają osoby na tzw. freelancie, które pracują na zlecenia klientów. Jednak należy szczegółowo zweryfikować wiedzę i doświadczenie takiej osoby, ponieważ wśród nich nie brakuje amatorów, którzy posiadają przestarzałą i nieaktualną wiedzę.

Z reguły pozycjoner może pochwalić się wykształceniem związanym z IT lub marketingiem, bowiem SEO jak i pozycjonowanie strony to blisko związane tematy z obydwiema dziedzinami. Wśród nich mogą pojawić się ludzie z całkiem odmiennym wykształceniem, lecz ogromną wiedzą, która może okazać się przydatna w tej branży.

Jeśli poszukujesz dobrego specjalisty SEO, skup się przede wszystkim na takich aspektach jak:

– w jakiej formie pracuje,

– jakim zapleczem dysponuje (czy wszystko wykonuje sam, czy może ma wsparcie osób specjalizujących się w tworzeniu tekstów czy stron internetowych),

– wcześniejsze doświadczenie, które ważne jest zarówno w przepracowanych latach jak i ilości wykonanych projektów.

Ilość nie zawsze idzie w parze z jakością, dlatego warto przyjrzeć się jakiego typu projekty były wcześniej realizowane. Pamiętaj pytaj i rozmawiaj. To klucz to wyboru odpowiedniej osoby do współpracy. Wielu SEO freelancerów posiada własne strony internetowe, na których możesz znaleźć więcej szczegółowych informacji na temat freelancera a także jego dotychczasowego dorobku. Istnieją również małe agencje marketingowe, które współpracują z SEO freelancerami, dzięki czemu możesz pozyskać specjalistę. Freelancer często zajmuje się mniejszą ilością stron, dlatego będzie mógł poświęcić więcej czasu na dopracowanie Twojej.

Link building polega na promowaniu strony w zewnętrznych serwisach dzięki linkowaniu przykładowo z katalogów stron. Link building jest stosunkowo trudnym i wymagającym zadaniem. Tym bardziej, że środowisko i algorytmy Google to bardzo dynamiczne środowisko. Wybieraj osoby, które są głodne wiedzy i nieustannie skupiają się na edukacji i poznawaniu nowych sposobów na pozyskiwanie linków.


Pozycjonowanie stron w Google, dlaczego warto?

Zbudowanie i utrzymanie najwyższej możliwej pozycji wśród wyników wyszukiwania Google jest jednym z kluczowych działań, które wpływają na ruch na stronie internetowej. Z przeglądarek internetowych korzysta już niemal 97% użytkownik Internetu. Przeciętny użytkownik wyszukiwarki skupia się na pierwszych kilkunastu wyświetlonych wynikach.

Każda osoba wpisująca konkretne słowo kluczowe, którego dotyczy Twoja działalność to potencjalny klient. Optymalizacja SEO to ogromny potencjał marketingowy. Twoja strona może być wyświetlana nawet kilkaset razy dziennie. Korzyści jakie płyną z dobrze wykonanych działań SEO to między innymi:

– nieograniczona przestrzeń reklamowa,

– widoczność tam gdzie trzeba (im wyżej tym lepiej),

– długofalowe rezultaty,

– budowanie świadomości klientów i wizerunku marki,

– stosunkowo niskie koszty dotarcia do nowych, potencjalnych klientów.

Aby skutecznie opracować strategię działań SEO należy skupić się na dostosowaniu treści zarówno do oczekiwań użytkowników jak i  mechanizmów wyszukiwania. Optymalizacja kodu odgrywa ogromną rolę w uporządkowaniu struktury wewnętrznej witryny, natomiast optymalizacja treści jest istotna pod kątem promocji konkretnych wyrażeń kluczowych.

Popularne jest stwierdzenie, że „nieplanowanie to planowanie katastrofy”. Dlatego tak bardzo ważne jest przeprowadzenie w pierwszej kolejności audytu, dokonanie szczegółowych analiz. Na ich postawie specjalista SEO opracuje długofalową strategię optymalizacji jak również linkowania strony.

Efekty wypracowane przez SEO freelancera mogą być naprawdę spektakularne. A Ty, jako przedsiębiorca możesz skupić się na pozostałych aspektach prowadzenia firmy.