Angelika Woźniak jest rdzenną jaworznianką. Ukończyła Wyższą Szkołę Zarządzania w Katowicach na kierunku ochrona środowiska oraz Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy, specjalność zarządzanie środowiskiem i gospodarka odpadami. Od 11 lat pracuje w Przedsiębiorstwie Usług Wodociągowych HKW Sp. z o.o.

REKLAMA

Mieszka z rodzicami i babcią. Przyjaciółmi Angeliki są sąsiedzi, koleżanki i koledzy z lat szkolnych. Ma psa , kota, dużego żółwia, akwarium z rybkami. Miała wiewiórki ale – jak mówi – nie podobała im się niewola więc uciekły. Pasje Angeliki to muzyka, film, książki. Jej największą pasją są podróże i fotografia. – Robię zdjęcia wszystkim i wszędzie, dziesiątki, setki, a nawet tysiące zdjęć na wycieczkach – mówi – Brałam udział w konkursie fotografii amatorskiej, na którym zajęłam drugie miejsce na szczeblu wojewódzkim i pierwsze w Jaworznie. Na pewno chciałabym jechać do państw Ameryki Środkowej, Stanów Zjednoczonych i Kanady, w Azji nie widziałam jeszcze Japonii. Chciałabym zobaczyć Grand Canion Colorado, Statuę Wolności, inne wielkie budowle tego świata. Zachwycają mnie nowe miejsca w podróżach, to jak świat jest zróżnicowany, jakie potężne budowle powstały przed wiekami, przyroda, życie ludzi w krajach nam mało znanych i inne rzeczy nie będące przedmiotem naszej codzienności. Angelikę fascynują nowe miejsca na świecie.

Angelika w stolicy Kataru Dasze

Wśród ulubionych aktorów wymienia: Stevena Seagela, Jasona Stathama, Jeana Claude Van Dam. Jej ulubiony zespół to Modern Talking, a piosenkarz to oczywiście Zenek Martyniuk.

Najczęściej ogląda program ‘Królowe Życia, Master Szef, inne – oczywiście jak mam czas – dodaje. – Ostatnimi czasy zaczęłam się interesować polityką – zdradza – ze względu na toczące się wydarzenia, których nie jestem w stanie do końca zrozumieć. Polityka jest trudna i nie dla każdego.

Na pytanie o największą zasłyszaną głupotę odpowiada: Jest tej głupoty tak dużo w obecnym świecie, że nie sposób wyodrębnić największej. Same wojny prowokowane są głupotą zwłaszcza w czasach tak rozwiniętej techniki, wynalazków, medycyny, komfortu życia jaki mamy.

– Lubię pomagać innym – mówi. – W życiu wszystko jest ważne. Kieruję się w życiu na pewno swoim rozumem.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki